השר משה יעלון: "על ישראל צריכה להיערך לאפשרות של פעולה עצמאית מול אירן"

דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ממשיך להעסיק את הגורמים הבכירים בירושלים. הבוקר, התייחס לנושא השר לעניינים אסטרטגיים משה יעלון. "אנחנו צריכים להיערך לאפשרות של 'אם אין אני לי מי לי', ייתכן ונצטרך לפעול עצמאית באירן". יעלון התייחס גם למצב הפוליטי והצהיר: "הכנסת קדימה לממשלה הייתה טעות"

השר משה יעלון, נערכים לתקיפה? (רויטרס)

בישראל נמשכת הדאגה מהאצת תכנית הגרעין האירנית בנוסף לדיונים על תקיפה אפשרית של מתקני הגרעין במדינה. בריאיון לתכנית "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב 102 FM, הביא השר משה (בוגי) יעלון, נתונים מטרידים על העשרת האורניום באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"דוח סבא"א רק הגביר את חששנו שאירן לא עוצרת את תכניתה הגרעינית אלא רק מקדמת אותה. לאירן יש 190 ק"ג של אורניום מועשר ברמה המספיקה לייצור פצצה. לכל פצצה גרעינית דרושים כ-240 ק"ג של אורניום מועשר", אמר השר, "זה כבר לא עניין של שנים אלא של חודשים בודדים עד שלאירן תהיה פצצה".

יעלון הוסיף כי "על ישראל צריכה להיערך לאפשרות של פעולה עצמאית מול אירן, מתוך תקווה שמשהו יקרה ומתוך הבנה שיש להיערך לאפשרות של 'אם אין אני לי - מי לי'". השר התייחס גם לדבריו של הרמטכ"ל האמריקני בלונדון, לפיה הוא לא רוצה להיות מעורב בתקיפה ישראלית באירן. "זה לא אור אדום, אמריקה מאותתת לנו שהיא לא רוצה שנפעל".

במהלך הריאיון עם אודי סגל ודני סידס, התייחס יעלון גם למצב הפוליטי בישראל ואמר: "אין ספק שהכנסת קדימה לממשלה - הייתה טעות גדולה".