ליברמן על דברי השטנה באירן: "זה מצעד האיוולת"

שר החוץ אביגדור ליברמן הגיב הערב לדברי השטנה וההסתה שנשמעו בוועידת המדינות הבלתי מזדהות בטהרן. "זה מצעד איוולת שכמותו לא ראינו משנות ה-30", אמר באירוע בהשתתפות השגריר היפני בישראל. "איך אנחנו יכולים לסמוך על הקהילה הבינלאומית?"

שעות לאחר דברי השטנה נגד ישראל, שנשמעו בוועידת המדינות הבלתי מזדהות בטהרן, הגיב הערב החוץ אביגדור ליברמן לדברים באירוע בהשתתפות שגריר יפן בישראל. "זה מצעד האיוולת שכמותו נראה רק בשנות ה-30", כינה ליברמן את הדברים ואת כינוס המדינות באירן. את דברי שר החוץ העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מאוד מצער לשמוע את הדברים היום בטהרן", אמר ליברמן. "ברקע האיומים והגידופים שקראו להשמיד את מדינת ישראל, למחוק אותה ולפגוע בכל היהודים באשר הם, אנחנו רואים נציגי 120 מדינות ובהם גם מזכ"ל האו"ם מגיעים לטהרן ונותנים לגיטימציה למשטר הזה".

"איך אנחנו צריכים לפרש זאת?", אמר ליברמן והתייחס גם להדלפות מדוח סבא"א הערב על תכנית הגרעין של אירן. "הוא מדבר על הפרות בוטות של כל ההתחייבויות של אירן לאפשר נגישות לפקחים של סבא"א לאתרים הצבאיים והגרעיניים ועל פיתוח מואץ של התכנית הצבאית. מי שקורא את הדוח הזה מבין שאירן מאיימת לא רק על ישראל, אלא על כל הסדר העולמי. זה נראה דבר שאנחנו מתעלמים ומזלזלים ממנו".

"השאלה הנשאלת היא איך אנחנו יכולים לסמוך על הקהילה הבינלאומית?", תהה ליברמן. "איך להתייחס לטענות שהיא נותנת לנו ערבויות לביטחוננו?". לאחר מכן התייחס ליברמן לנאומו של שר החוץ הפלסטיני ריאד אל-מאליכי בוועידה. "הוא השמיע דברי שטנה על הבימה, שאף אחד לא היה מתבלבל אם היה חתום על הדברים הללו גבלס", אמר. "אלו שבמפלגת העבודה, שאוהבים להיפגש עם מאלכי ואנשיו, כדאי שיקראו את הדברים האלה. כשאומרים שיש בצד השני פרטנר, אני רוצה להבין באיזה פרטנר מדובר".

זמן קצר לפני האירוע, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בכוונתו לצאת לניו יורק בחודש הבא, על מנת לשאת נאום בפני העצרת הכללית של האו"ם. נתניהו ימריא לניו יורק במוצאי יום הכיפורים וישוב כעבור שלושה ימים לארץ.

"בטהרן שמעו היום נציגיהם של 120 מדינות עלילת דם נגד מדינת ישראל ושתקו", אמר הערב נתניהו. "שתיקה זאת צריכה להיפסק. לכן אסע לעצרת הכללית של האו"ם, ואומר בפני אומות העולם בקול צלול וברור את האמת על משטר הטרור של אירן, שמהווה את האיום הגדול ביותר על שלום העולם".

חמנאי: "ישראל צמאת דם"

בנאומיהם היום בוועידת המדינות הבלתי מזדהות בטהרן, השתלחו מנהיגי הרפובליקה האסלאמית בישראל. מנהיגה הרוחני של אירן, האייתולה עלי חמנאי, כינה את ישראל "צמאת דם" וטען כי היא כובשת מיום היווסדה.

אחריו עלה לנאום נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, שאמר: "השליטה בפלסטינים וחוסר היכולת של ההנהגה העולמית לפתור את הבעיה הפלסטינית, היא דוגמא לחוסר היכולת של ההנהגה העולמית, האו"ם, לפעול למען מי שלא משרת את האינטרסים של המדינות הקפיטליסטיות החזקות", אמר.