ארה"ב יוזמת פגישה משולשת: אובמה, נתניהו ומורסי

בוושינגטון פועלים בחשאי כדי לארגן מפגש פסגה בזמן ועידת האו"ם בניו יורק. לא ברור אם הנציג הישראלי אמור להיות רה"מ נתניהו או הנשיא פרס - שלפי התכנית האמריקנית, ייתכן ויוזמן לקהיר. גורם ישראלי בכיר אמר ל"ידיעות אחרונות" שקיום המפגש תלוי במורסי בלבד

אובמה, מורסי ונתניהו (חדשות 2)

בקרוב - פסגה ישראלית-מצרית-אמריקנית? בבית הלבן מנסים לארגן פגישה משולשת בין נשיא מצרים מוחמד מורסי, נשיא ארה"ב אובמה ו"אישיות בכירה" מישראל - ככל הנראה ראש הממשלה נתניהו או הנשיא פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי דיווח הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", ארה"ב פועלת בחשאי כדי לארגן את הפגישה, במהלך דיוני עצרת האו"ם בניו יורק בחודש הבא. אפשרות נוספת שנבחנת היא שפרס עצמו יוזמן לקהיר.

גורם ישראלי בכיר אמר לעיתון ש"זה תלוי בעיקר במורסי. נתניהו לא יתנגד לפגישה כזו, ולאובמה זה יהיה הישג גדול. אבל ספק אם מורסי יסכים".

ליברמן הזמין את מורסי לביקור

הדיווח מגיע לאחר שאתמול היה זה שר החוץ ליברמן שהזמין את נשיא מצרים - לבקר בישראל. בוועידת עורכי הדין בתל אביב אמר ליברמן, "מי שמדבר על שלום ויציבות חייב להבין שזה לא יכול להיות רק דבר ערטילאי והיפותטי. אנו מקווים לראות את הנשיא מורסי מקבל נציגים ישראלים רשמיים".

דבריו של ליברמן הגיעו לאחר ריאיון שהעניק מורסי לסוכנות הידיעות רויטרס, בו נמנע מלהזכיר את שמה של ישראל. "כל מדינות האזור זקוקות ליציבות ונדרשות לחיות יחד בשלום, אי אפשר להשיג זאת באמצעות לחימה אלא בעזרת דיפלומטיה ופוליטיקה", אמר נשיא מצרים. מורסי יגיע מחר לטהרן, לוועידת המדינות הבלתי מזדהות.