נתניהו: השר ליברמן לא מייצג את הממשלה

לאחר ששר החוץ שלח מכתב לשרי החוץ של הקוורטט בו הוא קרא להדחתו של אבו מאזן בבחירות, רה"מ נתניהו מתנער מליברמן ומאמירותיו. בלשכתו של רה"מ הבהירו כדי מכתבו של ליברמן אינו מייצג את נתניהו או את עמדת ממשלת ישראל. לקראת עימות או שמדובר בסידור פוליטי נוח לשני הפוליטיקאים?

בקרבתו של ראש הממשלה נתניהו מתנערים ממכתבו של שר החוץ ליברמן שפנה לשרי החוץ של הקוורטט בדרישה להדיח את אבו מאזן בבחירות שיתקיימו ברשות הפלסטינית. במכתב לשרי החוץ של הרביעייה הבינלאומית קרא ליברמן לאבו מאזן "מכשול לשלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרדו של ראש הממשלה אמרו כי "מכתבו של שר החוץ ליברמן אינו מייצג את עמדתו של נתניהו ולא את עמדת ממשלת ישראל. נתניהו מסכים שאבו מאזן מערים קשיים במשא ומתן, אבל ראש הממשלה מתכוון להמשיך במאמצים לקדם את הדיאלוג. ישראל אינה מתערבת בבחירות במקומות אחרים".סידור פוליטי בין נתניהו לליברמן?

זוהי אינה הפעם הראשונה בה מתנער נתניהו משר החוץ הליברמן. לאחר נאומו של יו"ר ישראל ביתנו לפני כשנתיים באו"ם הוציא נתניהו הודעה בה דבריו של ליברמן אינה מייצגים את הממשלה בירושלים. לפי הערכות שונות, אמירותיו של ליברמן וניסיונותיו של ראש הממשלה להתנער מאמירותיו של שר החוץ תורמות מבחינה פוליטית לשניים. לכן לא צפוי ככל הנראה משבר בין שני האישיים על רקע עמדתו של ראש הממשלה נתניהו.