דיווח: מורסי שוקל להתנער מהמגבלות הצבאיות בסיני

אחד העיתונים הנפוצים במצרים דיווח כי הנשיא יבקש לשנות באופן חד-צדדי את הנספח הצבאי לחוזה השלום עם ישראל, שבו נקבע כי צבא מצרים יוכל לתגבר את כוחותיו בחצי האי רק באישור ישראל. לפי הדיווח, אנשיו של מורסי יסבירו את הדרישה לשינוי בצורך להילחם באופן יעיל בארגוני הטרור

מורסי בסיני, בשבוע שעבר (רויטרס)

האם המבצע למיגור הטרור בסיני יביא גם לשינוי חד צדדי של הסכם השלום? העיתון "אל-מסרי אל-יום" היוצא לאור בקהיר דיווח היום כי נשיא מצרים, מוחמד מורסי, שוקל להתנער מהנספח הצבאי של הסכם קמפ-דיוויד , הקובע מגבלה על הכנסת כוחות צבא לחצי האי ומתנה את תגבורם באישור ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם המקורב למורסי מסר לעיתון כי הנשיא המצרי מבקש להשליט ריבונות מלאה על סיני, כדי לאפשר לצבאה מרחב פעולה כזה שיאפשר לצבאה להילחם באופן יעיל ומעשי בארגוני הטרור.

זוהי אינה הפעם הראשונה שעולים במצרים הקולות שקוראים לשינוי הסכם השלום עם ישראל. תנועת "האחים המוסלמים", בה חבר נשיא מצרים, אף הצהירה לפני הבחירות על כוונתה לשנות סעיפים בחוזה השלום. לאחר הדחת ראשי מערכת הביטחון במצרים, ייתכן כי כעת ינסה הנשיא מורסי להוציא לפועל את הבטחת הבחירות.

מורסי השלים את ההפיכה

שלשום עורר מהלך שנקט מורסי רעידת אדמה של ממש במצרים, כשהחליט להדיח מתפקידיהם את ראשי צבאו - בעקבות הפיגוע המשולב בגבול הדרום בשבוע שעבר.

ראש המועצה הצבאית, הגנרל חוסין טנטאווי, ורמטכ"ל הצבא המצרי, סמי ענאן, הועברו מתפקידיהם - במה שמסתמן כהשלמת ההפיכה והשתלטות האחים המוסלמים על ארץ הנילוס.