הכחשות בקהיר: "מורסי לא שיגר איגרת לפרס"

בישראל התרגשו לנוכח הדברים החמים שהגיעו לידי הנשיא פרס ממקבילו במצרים, אבל לפחות לפי בכירים בקהיר - הייתה השמחה מוקדמת מדי. דוברו של נשיא מצרים דחה מכל וכל את הדיווחים על המכתב והדגיש: "לכל הידיעות הללו אין כל בסיס"

בישראל אומנם התרגשו לקבל את האיגרת ששיגר נשיא מצרים הנכנס, מוחמד מורסי, למקבילו הישראלי שמעון פרס - אבל בקהיר מעדיפים, למרות הכל, לצנן את האווירה. דוברו של מורסי הוציא הערב הכחשה גורפת לידיעות שפורסמו בישראל וטען כי לא היו דברים מעולם.

"הדברים שפורסמו בתקשורת בישראל ובמצרים הם שקר וכזב", אמר הדובר, יאסר עלי, בריאיון לעיתון "אל-אהראם" - והדגיש: "לכל הידיעות הללו אין כל בסיס".

למרות הטענות במצרים, אמרו הלילה גורמים מדיניים בכירים כי ההכחשה הייתה צפויה, בעקבות ההד הציבורי העצום שלה זכתה האיגרת - הן בישראל והן במצרים. לכן, אין להתרגש מכך".

האיגרת, שתוכנה ותמונתה פורסמו היום, הגיעה לנשיא פרס בתגובה לברכת הרמדאן ששלח האחרון למקבילו המצרי. "קיבלתי את ברכותייך לרגל חודש הרמאדן בתודה עמוקה", כתב מורסי לפרס, והוסיף: "אני מבקש לנצל את ההזדמנות כדי לחזור ולהדגיש את תקוותי לכך שננקוט כל מאמץ אפשרי להשבת תהליך השלום במזרח התיכון למסלול הנכון, כדי שכל עמי האזור יוכלו לזכות בביטחון וביציבות - ובהם גם העם בישראל".

עם היבחרו בחודש יוני לנשיאות, שלח פרס איגרת ברכה למורסי שבה כתב: "אנו בישראל מברכים אתכם על קיום הבחירות הדמוקרטיות ומאחלים למצרים בהנהגתך עמידה באתגרים המורכבים הניצבים בפני האומה המצרית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת