נתניהו בריאיון מיוחד: "תקיפה באירן? הדרג המדיני יחליט, המקצועי יבצע"

הערב במהדורה המרכזית של חדשות 2 ישודרו הדברים שאמר ראש הממשלה ליונית לוי ואודי סגל. במרכז השיחה התייחס לסוגיית ההכבדה בנטל המסים וההתמודדות עם איום הגרעין של טהרן. צפו בקטע מהדברים

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק אחר הצהריים ריאיון מיוחד ליונית לוי ואודי סגל, שבו התייחס לסוגיות הבוערות שעל הפרק - ובראשן: המאבק בתכנית הגרעין של אירן וההכבדה בנטל המסים על אזרחי ישראל. הריאיון המלא ישודר הערב ב-20:00 במהדורה המרכזית של חדשות 2.

בסוגיית התממשות תרחיש של תקיפה צבאית על מתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית אמר נתניהו: "בדמוקרטיה הישראלית, כמו בכל דמוקרטיה, מי שקובע זה הדרג המדיני - ומי שמבצע זה הדרג המקצועי. זה תמיד היה ותמיד יהיה".

עם זאת, הדגיש ראש הממשלה כי טרם נפל הפור בשאלה. "אני עוד לא קיבלתי החלטה", הוא הדגיש - ולשם המחשה, ציין: "ב-1981 ישב מנחם בגין ליד השולחן הזה וקיבל החלטה לתקוף את הכור בעירק. בכירים מאוד במערכת הביטחון וראשי המוסד ואמ"ן התנגדו בתוקף להחלטה, אבל היה ברור שהדרג המדיני הוא שחייב לקבל אותה. אותו עיקרון שהיה - הוא גם זה שיהיה".

ברק בריאיון: חילוקי דעות בין ישראל לארה"ב בסוגיית התקיפה

שר הביטחון אהוד ברק העניק הלילה ריאיון לרשת CNN האמריקנית שבה נדרש גם הוא לאפשרות התקיפה באירן, זמן קצר טרם תחילת ביקורו בישראל של שר ההגנה של ארצות הברית, לאון פנטה.

"בגלל היכולות המבצעיות המוגבלות שלנו, שעון העצר מתקתק הרבה יותר מהר", אמר שר הביטחון - והוסיף: "בין ארצות הברית לבין ישראל שוררת תמימות דעים באשר לדרך שבה נאמרים הדברים, אבל על התוצאות - אין בינינו הסכמה".

נוסף על כך, הוא ציין כי "יש חילוקי דעות ואנחנו מכבדים אלה את אלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת