מורסי שיגר איגרת לפרס: "נעשה הכל למען חידוש תהליך השלום"

תקשורת ישירה ראשונה בין הנשיא המצרי החדש מטעם "האחים המוסלמים" לבין ישראל: במכתב רשמי שהתקבל אחר הצהריים בבית הנשיא, הודה מורסי על הברכות שהעביר אליו עמיתו הישראלי אחרי היבחרו והדגיש: "העם בישראל זכאי לביטחון וליציבות"

נשיא המדינה שמעון פרס קיבל אחר הצהריים איגרת מעמיתו המצרי, מוחמד מורסי. הוא הודה לו על המכתב ששיגר אליו פרס לאחר היבחרו והביע תקווה להתחממות היחסים בין שתי המדינות. מדובר בקשר ישיר ורשמי ראשון בין הנשיא המצרי הטרי, איש "האחים המוסלמים", לבין בכירי המדינה.

"קיבלתי את ברכותייך לרגל חודש הרמאדן בתודה עמוקה", כתב מורסי לנשיא. "אני מבקש לנצל את ההזדמנות כדי לחזור ולהדגיש את תקוותי לכך שננקוט כל מאמץ אפשרי להשבת תהליך השלום במזרח התיכון למסלול הנכון, כדי שכל עמי האזור יוכלו לזכות בביטחון וביציבות - ובהם גם העם בישראל".

עם היבחרו בחודש יוני לנשיאות, שלח פרס איגרת ברכה למורסי שבה כתב: "אנו בישראל מברכים אתכם על קיום הבחירות הדמוקרטיות ומאחלים למצרים בהנהגתך עמידה באתגרים המורכבים הניצבים בפני האומה המצרית".

בראשית החודש דווח כי שליח ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו נועד במצרים עם ראש המודיעין הכללי מוראד מועפי וככל הנראה גם עם שר ההגנה החדש הגנרל חוסיין טנטאווי. מולכו הדגיש בשיחות כי ישראל מתנגדת לשינויים בנספח הביטחוני של הסכם השלום בין המדינות וכן ציין כי בירושלים מצפים כי המשטר החדש יממש את ריבונותו בחצי האי סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת