רה"מ: "צריך לחדש קשר עם טורקיה"

במהלך שיחה עם כתבים טורקים בירושלים שיגר ראש הממשלה נתניהו מסרים חמים לאנקרה וקרא לחידוש היחסים בין המדינות. נתניהו אמר: "אני חושב שזה חשוב לכל אחת מהמדינות שלנו, וזה חשוב במיוחד עכשיו, באזור בזמנים אלו"

רה"מ: "צריך לחדש קשר עם טורקיה" (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיפר היום כי ישראל וטורקיה מחפשות דרכים לחדש את היחסים הפוליטיים בניהן, כך מדווח העיתון הטורקי "טודיי זמאן". בשיחה עם כתבים טורקים בירושלים ציין נתניהו: "צריכים למצוא דרכים לשחזר את היחסים שהיו לנו".

בעוד המהומות בסוריה מאיימות על היציבות באזור, מתברר כי ישראל התחילה לשלוח מסרים חמים לטורקיה. את הצעד הראשון במהלך ביצע שר החוץ אביגדור ליברמן, בניסיון לתקן את היחסים בין המדינות שנפגעו בעקבות ההשתלטות על משט המרמרה ב-2010.

לדברי נתניהו, שתי המדינות צריכות לחפש הזדמנויות לחדש את הקשר שפעם היה קרוב מאוד. "באזור בו קיימת אי-יציבות שלטונית, ישראל וטורקיה הן מדינות די יציבות. אני מאמין שיש לנו אינטרס משותף".

ראש הממשלה הוסיף: "לטורקים ולישראלים יש יחסים ארוכים, לטורקיה ולישראל יש יחסים ארוכים. אנחנו צריכים למצוא דרכים לשחזר את היחסים שהיו לנו, כי אני חושב שזה חשוב לכל אחת מהמדינות שלנו, וזה חשוב במיוחד עכשיו, ליציבות באזור בזמנים אלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת