צפו: הנשיא פרס מברך את המוסלמים לרגל הרמדאן

לרגל חודש הרמדאן צילם הנשיא פרס קליפ מיוחד בשפה האנגלית והערבית, בו בירך את קהל המאמינים המוסלמים ברחבי העולם. "זוהי הזדמנות להושיט יד לשלום", קורא פרס בסרטון שהופץ לאלפי אתרים ובלוגים ברחבי העולם הערבי ומוסיף בחיוך: "הרמדאן הוא זמן טוב ליצירת חברים חדשים. אני מזמין אתכם להיות חברים שלי בפייסבוק"

נשיא המדינה שמעון פרס ערך הבוקר מסיבת עיתונאים מיוחדת לתקשורת הערבית לרגל חודש הרמדאן, בה ביקש להעביר מסר של פיוס ושלום למיליוני המאמינים המוסלמים ברחבי העולם.

בפתיחת האירוע הקרין הנשיא קליפ מיוחד בשפה האנגלית והערבית. "סלאם עליכום. בשמם של כל אזרחי מדינת ישראל אני רוצה לברך את כל המוסלמים ברחבי העולם לרגל חודש הרמאדן", מאחל הנשיא בסרטון שהועלה גם לרשתות החברתיות והופץ לכ-5,000 אתרים ובלוגים ברחבי העולם הערבי

"ישראל מאחלת לכם סָאוּמָן מָקְבּוּלָן (צום קל). הבה נקווה יחדיו לשנה של שלום, של סלאם, לכולנו. כמו המוסלמים, כך גם יהודים ונוצרים חולקים את אותם הערכים- ערכי הצדק, החמלה והשלום. רמדאן הוא חודש של מסירות וחשבון נפש למען השלום.

"זהו זמן בו בני האדם מתפללים לשגשוג ולחירות במיוחד בתקופה מאתגרת זו. הָאדָ'א אשָּהְר אָלְמוּבָּארָכּ (בחודש המבורך הזה) זוהי הזדמנות להושיט יד לשלום. מי ייתן ותהא זו שנת שלום ושלווה לאזור כולו ולתושביו", הוסיף הנשיא.

"אני שולח את איחולי החמים ביותר לכולכם, כל שכנינו. כּוּל סָנָה וּוָאִינְתוּם טָאיִיבִּינ (שתהיו בריאים של שנה). את הברכה סיים הנשיא פרס בחיוך ואמר: "הרמאדן הוא זמן טוב ליצירת חברים חדשים. אני מזמין אתכם להיות חברים שלי בפייסבוק".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת