קלינטון נגד שחרור המרגל הישראלי-אמריקני: "פולארד בכלא וזה לא ישתנה"

מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון דחתה אמש לפני סיום ביקורה בישראל את הפניות בנושא שחרור המרגל הישראלי-אמריקני ג'ונתן פולארד. "פולארד מרצה את עונשו ואין לי ציפייה שזה ישתנה", הדגישה קלינטון. בסוגיית הגרעין האירני טענה קלינטון כי נעשים המאמצים הנדרשים על מנת להפעיל לחץ על המשטר בטהרן

מזכירת המדינה האמריקנית הילארי קלינטון התייחסה אמש לפני סיום ביקורה הרשמי בישראלי לנושא שחרורו של המרגל הישראלי-אמריקני ג'ונתן פולארד ודחתה את הנושא על הסף, "פולארד מרצה את עונשו ואין לי ציפייה שזה ישתנה", הדגישה קלינטון.

במסיבת העיתונאים שסיכמה את ביקור הבזק שערכה בישראל, טענה קלינטון כי דבר לא השתנה בסוגייה הנפיצה וכי היא צופה שפולארד ימשיך לרצות את העונש אותו הוא מרצה בארה"ב. "בנוגע למר פולארד, כפי שאתם יודעים הוא הורשע בריגול בשנת 1987, הוא נשלח למאסר עולם בכלא, הוא מרצה את עונשו - ואין לי שום ציפייה שזה ישתנה", טענה קלינטון.

קלינטון דוחה את הבקשה על הסף (AP)
קלינטון נפגשה במהלך ביקורה עם שר החוץ אביגדור ליברמן, נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו. בזמן ביקורה בבית הנשיא, הפגינו עשרות אנשים ממטה המאבק לשחרור פולארד וקראו לשחרורו. המפגינים הניפו שלטים בהם שמות של בכירים אמריקנים שונים שקראו אף הם לשחרור המרגל.

בתום הפגישה שנערכה אמש עם ראש הממשלה נתניהו התייחסה קלינטון גם לנושא הגרעין האירני ולמאמץ הבינלאומי למנוע נשק גרעיני מהרפובליקה האסלאמית. "נשתמש בכל סוגי הכוח שברשותנו כדי למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני", הדגישה קלינטון.

קלינטון אף התייחסה לנושא של תקיפה ישראלית אפשרית של מתקני הגרעין באירן. "דנו בצעדים ספציפיים שניתן לנקוט בהם כדי להגביר את הלחץ על אירן. ארה"ב וישראל בוחנות את המצב, בעיקר בשל העובדה שאירן לא ממלאת את התחייבויותיה לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ולמועצת הביטחון".

לישראל הגיעה קלינטון ממצרים, שם נועדה לראשונה עם הנשיא המצרי החדש, מוחמד מורסי. בפגישות שקיימה בירושלים קראה לפעול לסיור המשבר החריף ביחסים עם טורקיה, שפרץ בעקבות אירועי ההשתלטות על ספינת המשט לעזה "מאווי מרמרה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת