אומבה מודה: "לא הצלחתי להניע את הסכם השלום"

הנשיא האמריקני ברק אובמה מודה בראיון לכתב רשת WJLA שלא הצליח להניע את הסכם השלום במזרח התיכון כמו שרצה. לטענת אובמה, הוא וממשלו ניסו להניע את התהליך עוד מהשלבים המוקדמים ביותר של כהונתו, אבל ללא הצלחה. בדבריו, רמז זוכה פרס נובל לשלום שהאשמה לאו דווקא רובצת לפתחו

נשיא ארה"ב ברק אובמה מתכוון להמשיך ולפעול למען השלום במזרח התיכון גם בכהונה השנייה שלו אבל מודה: "לא הצלחתי להניע קדימה את הסכם השלום כמו שרציתי". בראיון ל-WJLA, רשת בת של ABC בוושינגטון הבירה אמר אובמה: "זה משהוא שאנו מתרכזים בו מהשלבים המוקדמים ביותר, אבל האמת היא שהצדדים, הם צריכים לרצות גם כן".

בריאיון המלא שישודר הערב, שוחח אובמה עם כתב WJLA על הבחירות המתקרבות. נראה שנושא המזרח התיכון אינו מהווה חלק מרכזי בשיח עם הנשיא האמריקני שמחפש כהונה נוספת. ברק אובמה מתרכז דווקא במיט רומני ובחזון הכלכלי שלו. בקמפיין הנוכחי הנשיא החליף את המילים על ה"תקווה" וה"שינוי" משנת 2008, במילים על יושרה כלכלית וביטוח הבריאות. לדברי אובמה, "הבחירות הנוכחיות חשובות עוד יותר מהבחירות בשנת 2008."

המדיניות של הממשל כלפי ישראל ממלאת תפקיד חשוב בקמפיין לבית הלבן. הנשיא וממשלו מנסים לשקם את היחסים עם הקהילה היהודית בארצות הברית, וזו חלק מהסיבה -כפי שדיווח כתבנו אודי סגל - שהילרי קלינטון , רי'צארד ברנס ובכירים אחרים מגיעים לביקורים בישראל.

הנשיא אובמה סיפק בראיון גם הצצה לחייו הקשים של נשיא אמריקני, הוא מספר על הנסיעות הרבות שכרוחות בתפקיד, בעיות הגב מהם הוא סובל בגלל המעבר ממיטה למיטה ועל המרחק מהמשפחה שמטריד אותו כנראה יותר מהכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת