קלינטון וליברמן נפגשו במשרד החוץ בירושלים

שרת החוץ האמריקנית שהגיעה הלילה לישראל, נפגשה הבוקר עם שר החוץ אביגדור ליברמן והשניים דנו בסוגיית הגרעין האירני. לאחר מכן תיוועד קלינטון עם נשיא המדינה פרס וראש הממשלה נתניהו

ביקורה של שרת החוץ האמריקנית הילארי קלינטון בישראל החל הבוקר רשמית, בפגישה שקיימה עם שר החוץ אביגדור ליברמן. בלב הדיונים של קלינטון עם הבכירים הישראלים - האיום האירני.

מחוץ למשרד החוץ, שם נערכה הפגישה בין קלינטון לליברמן, התאספו מפגינים שקראו לשחרורו של ג'ונתן פולארד. גם מחוץ לבית הנשיא מתקהלים מספר מפגינים עם שלטים - הדורשים מקלינטון לפעול להחזרת פולארד לישראל.


בהמשך היום צפויה קלינטון להיוועד עם נשיא המדינה שמעון פרס, שר הביטחון ברק ובערב תיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. השיחות יוקדשו לשורה של נושאים, ביניהם המאבק בגרעין האירני והקיפאון בתהליך המדיני עם הפלסטינים.

קלינטון נחתה סמוך לשעה חצות בנתב"ג בתום ביקור בקהיר. אל ביקורה הראשון של קלינטון בישראל מזה כמעט שנתיים התלוו שליח ארה"ב למזרח התיכון דיוויד הייל ותת מזכירת המדינה וונדי שרמן, המייצגת את וושינגטון בשיחות בין המעצמות לבין אירן.

יועצו של אובמה ביקר בחשאי

ביקורה של קלינטון בישראל הוא האחרון במסע שכלל שמונה מדינות באירופה, אסיה והמזרח התיכון. גורם בכיר במשלחת האמריקנית מסר כי פגישותיה של שרת החוץ האמריקנית עם הבכירים הישראלים תישא אופי של "תיאום אסטרטגיה".

עוד לפני ביקורה של קלינטון, הגיע לביקור חשאי בישראל היועץ לביטחון לאומי של אובמה טום דונילון, שנפגש אתמול בירושלים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, ועם היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת