שר האסירים הפלסטיני: אבו מאזן דחה ההצעה לשחרר אסירים

ברשות הפלסטינית מאשרים שקיימת יוזמה לשחרור אסירים פלסטינים הכלואים בישראל, אך מציינים שיו"ר הרשות דחה את ההצעה. הסיבה: דורש שחרור כל האסירים ומסרב שישראל תקבע את הרשימה

הרשות הפלסטינית דוחה את היוזמה הישראלית לשחרר אסירים פלסטינים כמחווה של רצון טוב, שנועדה לסייע לחידוש המשא ומתן בין הצדדים, כך טוען היום שר האסירים הפלסטינים בשמו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. הסיבה לדחיית ההצעה היא העובדה שישראל היא זו שקובעת את רשימת האסירים שיצאו לחופשי.  

לדברי שר האסירים הפלסטיני עיסא קראקע, אכן הוגשה יוזמה ישראלית לשחרר אסירים, אך יושב ראש הרשות אבו מאזן דחה אותה. "אבו מאזן מתעקש לשחרר את כל האסירים שנעצרו לפני הסכמי אוסלו, בהתאם להסכם שרם א-שייח' המחייב את ישראל לשחרר את כל האסירים שנעצרו לפני הקמת הרשות הפלסטינית", אמר קראקע.

לשכת רה"מ: לא מתקיים מו"מ עם עבאס

הבוקר דיווח העיתון "הארץ" כי במסגרת גישושים לחידוש המשא ומתן בין ישראל לרשות, מתכנן ראש הממשלה בנימין נתניהו להורות על שחרורם של 125 אסירים פלסטינים, חלקם עם דם על הידיים, כמחווה של רצון טוב לרשות. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "לא מתקיים כל משא ומתן עם עבאס על קיום פגישה תמורת שחרור אסירים ומחוות נוספות".

ברמאללה הגיבו היום לדיווחים וטענו כי שחרור האסירים שנעצרו לפני הסכמי אוסלו מהווים תנאי הכרחי לכל פגישה עם הצד הישראלי - עקרון עליו חוזר אבו מאזן בכל המגעים שהוא מנהל.

"אבו מאזן דורש מישראל ליישם את כל מה שהתחייב עליו ראש הממשלה הקודם אולמרט", אמר שר האסירים הפלסטיני והבהיר כי ברשות גם דוחים את הרעיון לגרש חלק מהאסירים שישוחררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת