אבו מאזן: "מאמין בפתרון שתי המדינות לשני העמים"

יו"ר הרשות הפלסטינית תומך בפתרון שתי המדינות, ולא מבין מדוע בישראל מרימים גבות לגבי פגישתו עם המחבלת אמנה מונא. "אתם נתתם לה חנינה ולי אין זכות להיפגש איתה?", הוא תוהה ותוקף את רה"מ, שמסרב לטענתו לשחרר 123 אסירים למרות התחייבות ישראלית. צפו בריאיון הבלעדי שהעניק לחדשות סוף השבוע

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מתייחס ליחסים בין הרשות הפלסטינית וישראל ואומר כי אם המשא ומתן לשלום לא יתקדם, הוא מתכוון לפנות שוב לאו"ם כדי לבקש הכרה במדינה פלסטינית. בנוסף תוקף אבו מאזן את ראש הממשלה נתניהו, שמסרב לשחרר כ-123 אסירים פלסטינים - למרות התחייבות ישראלית, לטענתו.

"לא מדובר באולטימטום לממשלת ישראל ואנחנו לא בעמדה לעשות זאת", ציין ראש הרשות, והוסיף: "אנחנו דורשים יישום החלטות בינלאומיות. מי מונע מנתניהו לשחרר 123 אסירים שנאסרו לפני הסכם אוסלו? אני חפץ בשלום ומשוכנע בנחיצותו. הזמן לשלום הוא עכשיו, ולא מחר, כי מי יודע מה צופן המחר לאזורנו".

בריאון מיוחד לדני קושמרו שנערך השבוע במוקטעה חזר שוב יו"ר הרשות הפלסטינית, והדגיש כי הוא מתנגד לפתרון של מדינה אחת, וציין כי "הפלסטינים תומכים בפתרון שתי המדינות, אבל מהלכיה של ממשלת ישראל בסוגיית ההתנחלויות גורם לאנשים רבים לומר כי לא נותר עוד שטח שאפשר לדבר עליו כמדינה פלסטינית. ישראל צריכה להבין שמה שהיא עושה פועל נגד פתרון שתי המדינות".

"אמנה מונא היא פלסטינית, ואני דואג לה"

אבו מאזן שנפגש בטורקיה עם אמנה מונא, המחבלת שפיתתה את הנער אופיר רחום ז"ל והביאה למותו לפני יותר מעשור ושוחררה במסגרת עסקת שליט סירב להתנצל על כך. "מובן שאפגש איתה - אני המנהיג של העם הפלסטיני".

"אמנה מונא עשתה מה שעשתה - ושוחררה", הסביר יו"ר הרשות. "אתם נתתם לה חנינה, ולי אין זכות להיפגש איתה? למה?", תהה אבו מאזן, וסיכם: "היא עשתה מעשה, נשפטה, נענשה ושוחררה. העניין הסתיים. היא עדיין אישה פלסטינית ובן אדם, ואני דואג לה".

בנוסף טוען יו"ר הרשות הפלסטינית, כי מדובר במוסר כפול. "יש הרבה אנשים אצלכם שעשו פשעים נגד העם הפלסטיני שאותם אתם לא מחרימים", הוא מאשים ומסביר: "במלחמה קורים הרבה דברים - עימותים, ירי והרג. צריך לקבל את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת