אבו מאזן: אני דואג לאמנה מונא

יו"ר הרשות הפלסטינית לא מבין מדוע בישראל מרימים גבות לגבי פגישתו עם המחבלת שהביאה לרצח הנער אופיר רחום ז"ל. "אתם נתתם לה חנינה ולי אין זכות להיפגש איתה?", הוא תוהה בריאיון בלעדי ותוקף את רה"מ, שמסרב לשחרר 130 אסירים למרות התחייבות ישראלית, לטענתו. הריאיון המלא עם אבו מאזן ישודר הערב בחדשות סוף השבוע

בריאיון בלעדי, שישודר במלואו הערב בחדשות סוף השבוע, לא מביע יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן חרטה על פגישתו בטורקיה עם אמנה מונא, המחבלת שפיתתה את הנער אופיר רחום ז"ל והביאה למותו לפני יותר מעשור. "מובן שאפגש איתה", הוא מכריז, "אני המנהיג של העם הפלסטיני".

אבו מאזן מסביר כי הוא אינו רואה סיבה לכך שלא יוועד עם הטרוריסטית ששוחררה במסגרת עסקת שליט. "היא עשתה מה שעשתה ושוחררה", הוא מדגיש ותוהה: "אתם נתתם לה חנינה ולי אין זכות להיפגש איתה? למה? היא עשתה מעשה, נשפטה, נענשה שוחררה והעניין הסתיים. אבל היא עדיין אישה, עדיין פלסטינית, עדיין בן אדם. ואני נפגש איתה ודואג לה".

בנוסף טוען יו"ר הרשות הפלסטינית כי מדובר במוסר כפול. "יש הרבה אנשים אצלכם שעשו פשעים נגד העם הפלסטיני. אתם לא מחרימים אותם", הוא מאשים ומסביר: "במלחמה קורים הרבה דברים - עימותים, ירי והרג".

במהלך הריאיון, שנערך במוקטעה, מתייחס אבו מאזן גם ליחסים בין הרשות הפלסטינית וישראל ואומר כי אם המשא ומתן לשלום לא יתקדם הוא מתכוון לפנות שוב לאו"ם כדי לבקש הכרה במדינה פלסטינית. בנוסף תוקף אבו מאזן את ראש הממשלה נתניהו, שמסרב לשחרר כ-130 אסירים פלסטינים - למרות התחייבות ישראלית, לטענתו.

הריאיון המלא עם אבו מאזן ישודר הערב בחדשות סוף השבוע

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת