לראשונה בתקופת מורסי: שליח נתניהו נפגש עם בכירים בקהיר

עו"ד יצחק מולכו, שליחו של ראש הממשלה נתניהו, הגיע לביקור חשאי במצרים ונפגש עם בכירי ביטחון. הצדדים דנו בהמשך שיתוף הפעולה הביטחוני, פתרונות לכאוס בסיני ואפשרות להרחבת שיתוף הפעולה בתחום הכלכלה. מולכו הדגיש כי ישראל מתנגדת לשינויים בנספח הביטחוני בין המדינות

הצדדים דנו בשת"פ עתידי, מורסי (AP)

בפעם הראשונה לאחר שנבחר מוחמד מורסי לנשיאות מצרים, הגיע עו"ד יצחק מולכו, שליחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקור חשאי בקהיר, שם דן עם בכירים במערכת הביטחון בנושא המשך שיתוף הפעולה הביטחוני בין שתי המדינות, כך מדווח הבוקר העיתון "מעריב".

מולכו נפגש במצרים עם ראש המודיעין הכללי מוראד מועפי וככל הנראה גם עם שר ההגנה החדש הגנרל חוסיין טנטאווי. מולכו הדגיש בשיחות כי ישראל מתנגדת לשינויים בנספח הביטחוני של הסכם השלום בין המדינות וכן ציין כי בירושלים מצפים כי המשטר החדש יממש את ריבונותו בחצי האי סיני.

למעט נושאים אלה, הצדדים דנו גם בדרכי פעולה להתמודדות עם המצב הביטחוני בסיני והועלה רעיון להציב במקום כוחות קומנדו מצריים. עוד שוחחו על אפשרות להרחיב את שיתוף הפעולה הכלכלי בין המדינות.

רק בשבוע שעבר שיגר ראש הממשלה נתניהו אגרת אישית למורסי בה הביע תקווה שהממשל החדש ימשיך לשתף פעולה עם ישראל. גם פרס שלח אגרת למורסי בה כתב כי "אנו בישראל מברכים אתכם על קיום הבחירות הדמוקרטיות ומאחלים למצרים בהנהגתך עמידה באתגרים המורכבים הניצבים בפני האומה המצרית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת