ביטול הפגישה: "בגלל ועדת פלסנר"

המשנה לראש הממשלה שאול מופז ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן היו צפויים להיפגש מחר בניסיון נוסף אחרי זמן להניע את תהליך השלום בין ישראל והפלסטינים. ברגע האחרון, הפגישה בוטלה וגורמים המעורבים בקביעתה טוענים שהסיבה לביטול נעוצה במתיחות שבין רה"מ למופז על רקע ועדת פלסנר

לא ייפגשו - אבו מאזן ומופז (חדשות 2)

מי שחגג את חידוש המגעים בין ישראל והרשות הפלסטינית הקדים לשמוח: פגישת אבו מאזן והמשנה לראש הממשלה שאול מופז שהיתה אמורה להתקיים מחר בוטלה. על פי גורמים המעורבים בקביעת הפגישה, ראש הממשלה בנימין נתניהו הוביל לביטול הפגישה על רקע המתיחות בינו לבין מופז בנושא ועדת פלסנר. 

גורמים המעורבים בקביעת הפגישה, שנועדה להניע את תהליך השלום בין ישראל והפלסטינים אחרי זמן רב של קיפאון, מספרים שהביטול הגיע אחרי התערבות של יצחק מולכו. לדבריהם, מולכו, שליחו המיוחד של נתניהו, ביטל את הפגישה על רקע המתיחות שנוצרה בין נתניהו למופז בענייני הוועדה שאמורה למצוא תחליף ל"חוק טל" שעסק בגיוס חרדים.

גורמים מדיניים מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי מביך שיש אנשים בסביבת מופז שמנסים לטעון שיש קשר בין חוק טל לביטול פגישה עם אבו מאזן, טענה שהומצאה רק אחרי שהפלסטינים הודיעו כבר שהפגישה מבוטלת בעקבות הפגנות שהיו ברמאללה נגד קיומה".

הביטול המפתיע מגיע אחרי תקופה ארוכה שבה "חיזר" מופז אחרי אבו מאזן, ניסה להיפגש איתו ואפילו הסכים לבוא עד לרמאללה כדי להיוועד עמו. מי שתיווכו בין השניים היו ח"כ ישראל חסון מקדימה ועו"ד יצחק מולכו.

בתקשורת הפלסטינית מציינים שהפגישה בוטלה על רקע לחצים שהפעילו מספר קבוצות על אבו מאזן, בדרישה שיבטל את הפגישה אם לא יוסכם מראש על נושאים מסוימים שידונו בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת