צפו: פוטין חבש כיפה וביקר בכותל

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מסיים את ביקורו בישראל: הלילה ביקר פוטין בעיר העתיקה בירושלים בליווי רב הכותל שמואל רבינוביץ'. בכותל, שוחח ארוכות עם חרדי יוצא חבר העמים בשפה הרוסית, וסירב לשים פתק בקיר העתיק: "כנראה לא רצה שיחשפו את תוכן הפתק". צפו

אחרי קבלת הפנים המכובדת לה זכה אתמול עם הגעתו לישראל, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מסיים את ביקורו במדינה בביקור בעיר העתיקה. רגע לפני שהוא נוסע לבית לחם ולרמאללה, ביקר פוטין בעיר העתיקה בירושלים, שם ערך סיור בכנסיית הקבר ובכותל כשהוא חובש כיפה.

רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ', ליווה את פוטין במהלך ביקורו בעיר העתיקה. "הוא הגיע לקראת השעה 1:30 בלילה לכנסיית הקבר וכחצי שעה אחרי כן הגיע לרחבת הכותל", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רב הכותל. ""הוא התפלל ודיבר על הקשר של העם היהודי לירושלים, ואמר כי 'מאבני הכותל משתקפת ההיסטוריה של העם היהודי במקום הזה'".

לדברי הרב, נשיא רוסיה נראה רענן מאוד למרות השעה המאוחרת והיה סקרן לגבי האתר והאופן שבו הוא מתנהל. בהמשך הביקור, הפתיע כשביקש לבקר במנהרות הכותל.

כשהגיע לרחבת הכותל, הוא פגש בחור חרדי שעלה מחבר העמים וניהל איתו שיחה די ארוכה על הממשעות של הכותל לגביו, ועל התפילה שערך במקום.

הביקור בכותל ארך כחצי שעה, ומדובר בפעם השלישית שהוא מבקר במקום. "הוא ביקר בכותל לפני שהתמנה לנשיא, אני הייתי איתו גם בביקור הקודם שלו ב-2005, אלא שאז הוא הגיע בהפתעה בחול המועד פסח, ובגלל שהמקום היה עמוס מתפללים הוא היה רק ברחבה הגדולה מרחוק", הוסיף הרב רבינוביץ'. הפעם הוא הגיע לאבני הכותל, אבל סירב להכניס פתק למרות שהציעו לו לקחת חלק במסורת. "כנראה הוא לא רצה שיוציאו את הפתק ויחשפו את מה שכתב", הוסיף הרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת