ברק: "מצפה שמצרים תכבד את השלום"

אחרי השתיקה היחסית מאז היוודע התוצאות, שר הביטחון מגיב לבחירתו של מועמד האחים המוסלמים לנשיא מצרים ומבהיר כי יקח זמן עד שנוכל להבין את תוצאותיה. בנוסף התייחס ברק לסבב האלימות האחרון בדרום, ואמר כי המדינה מחויבת לדאוג לתושבי עוטף עזה מבחינה כלכלית בעקבות השיבוש בחייהם

בישראל מגיבים באיפוק לבחירתו של מועמד האחים המוסלמים מוחמד מורסי לנשיא מצרים, ומצפים לשימור היחסים בין המדינות והסכם השלום עם מצרים. שר הביטחון אהוד ברק התייחס בצהריים למנהיגות החדשה בשכנתנו מדרום ומבהיר כי מדובר בשינוי שייקח עוד זמן להבין את תוצאותיו במלואן.

"אני מצפה שההנהגה המצרית החדשה תפעל במסגרת כל ההבנות וההסכמים הבינלאומיים באופן ששומר על מקומו גם את הסכם השלום בין ישראל למצרים שהוא אבן יסוד ביציבות של המזה"ת וחשוב לשני העמים", אמר ברק בישיבת סיעת העצמאות.

"זהו שינוי חשוב מאוד באזור, שיש לו תוצאות שייקח זמן להבין אותן במלואן ויש בהן גם הזדמנויות וגם אתגרים, ואני בטוח שנמשיך לעקוב ולנסות לפעול כדי להבטיח בטווח הארוך גם את האינטרסים הביטחוניים של ישראל וגם את ההתחייבות שלנו לתרום ככל שאנחנו יכולים ליציבות, שקט ושלום באזור כולו".

בהמשך דבריו, התייחס שר הביטחון גם לסבב האלימות האחרון בדרום, שבו נהרג האזרח הישראלי סעיד פשאפשי ונורו למעלה מ-100 רקטות על יישובי הדרום. "צה"ל פועל ביעילות מול מבצעי הפיגועים, מול יורי הרקטות ומול הרקטות עצמן", אמר ברק. "בסבב הזה נהרגו 13 אנשים בצד השני, רובם מחבלים ואנשי הארגונים השונים, נפצעו גם כמה עשרות בהם גם כמה אזרחים".

ברק איחל החלמה מהירה לפצועים הישראלים והדגיש כי המדינה מחויבת לתושבי הדרום בפן הכלכלי, לאחר שגילו אורח רוח וספגו שיבוש באורח חייהם.

מאוחר יותר ייפגש ברק עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין המבקר בישראל. שר הביטחון בירך את פוטין והדגיש בדבריו את החשיבות של רוסיה בעיצובה של סוריה ביום שאחרי כהונתו של הנשיא בשאר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת