חמאס מרוצה מדוח המבקר על המשט: "ראיה מפלילה לפשעים"

ראש ממשלת חמאס בעזה מגיב לדוח החמור על תפקוד הדרג המדיני-ביטחוני בהשתלטות על משט המרמרה. "זוהי הוכחה לכך שהתקיפה על המשט הייתה פשע לא אנושי שחצה את כל הגבולות", אמר הנייה וקרא לישראל היענות לדרישות טורקיה בהתנצלות, פיצוי והסרת המצור. טורקיה מסקרת בהרחבה את דוח המבקר

הנייה. שביעות רצון בעזה (חדשות 2)

שביעות רצון בעזה מפרסום דוח מבקר המדינה אודות הפשיטה על ה"מרמרה": ראש ממשלת חמאס ברצועה איסמעיל הנייה מכנה את הדוח "ראיה מפלילה" נגד הדרג המדיני-ביטחוני, בטענה כי בוצעו פשעים נגד אנשי המשט.

"זוהי הוכחה לכך שהתקיפה על 'משט החופש' ב-2010 היה פשע לא אנושי שחצה את כל הגבולות", אמר הנייה לעיתונאים במהלך סיור ברפיח. "אני קורא לגורמים הבינלאומיים לתת את הדעת על הדוח הזה ולדרוש את הבאתם של הבכירים הישראליים לבית דין בינלאומי".

התקשורת בטורקיה מסקרת בהרחבה

הנייה קרא לישראל להיענות לדרישותיה של טורקיה בפרשה. "עליה להתנצל בפני הטורקים, לפצות את המשפחות ולהסיר את המצור מעל רצועת עזה", אמר ראש ממשלת חמאס.

בכלי התקשורת הטורקיים סוקר דוח המשט של מבקר המדינה בהרחבה ולפרטי פרטים, אולם נכון לשעה זו לא נשמעה תגובה רשמית מצד השלטונות באנקרה.

עיקר הדגש בדיווחי התקשורת הטורקית הושם על המחדלים שצוינו בדוח, זאת לצד קריאה ברורה מצד כלי התקשורת להתנצלות פומבית בפני טורקיה בעקבות התקרית. "הדוח הישראלי מותח ביקורת על ממשלת נתניהו בגין הפשיטה על המשט", נכתב בכותרות העיתונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת