הבית הלבן: "עמדתנו בעניין פולארד לא השתנתה"

למרות ניסיונותיו של נשיא המדינה שמעון פרס, שיקבל הלילה את "מדליית החירות הנשיאותית", פולארד לא ישוחרר מהכלא האמריקני. דובר הבית הלבן מבהיר כי עמדת ארצות הברית לא השתנתה וכי "פולארד הורשע בפשעים מאוד חמורים"

ניסיונותיו של נשיא המדינה שמעון פרס להחזרת ג'ונתן פולארד לא צלחו: דובר הבית הלבן ג'יי קרני, הבהיר היום כי ארצות הברית אינה מתכוונת לשחרר את המרגל הישראלי.

"עמדנו לא השתנתה והיא לא תשתנה היום", הבהיר קרני בשיחה שערך עם עיתונאים. "אני רק אזכיר לכם שמר פולארד הורשע בפשעים מאוד חמורים".

בריאיון שערך הנשיא פרס עם אהרון ברנע שליח חדשות 2 בוושינגטון מוקדם יותר, הוא הבהיר: "אני מרגיש כאן לא רק כשליח הומניטרי בעניין פולארד, אלא גם שליח של רצון העם בנושא הזה, ועליי לכבד את רצון העם, כך ששני הדברים האלה חברו יחד. אעשה כמיטב יכולתי".

על האירוע בו יקבל הלילה את "מדליית החירות הנשיאותית", העיטור הגבוה ביותר שיכול הנשיא האמריקני להעניק, אמר פרס בצניעות: "זה היה לגמרי בלתי צפוי. לא הייתי מוכן לזה. גם כשאני חושב בלבי, יש מאתיים מדינות בעולם. מכל המאתיים בחרו את ישראל דווקא? זאת ג'סטה יוצאת דופן. אני זוכר את הימים האלה".

"להתקבל בבית הלבן היה אירוע בלתי רגיל. ותראה עכשיו איך הבית הלבן יוצא באמת מדרכו. היו תקופות שלא רצו לקבל בהן את ראש ממשלת ישראל בבית הלבן", הסביר נשיא המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת