נשיא המדינה פרס לפאנטה: "אירן מרמה ומשקרת – הזמן רץ"

בפגישתם בפנטגון הבהיר נשיא המדינה שמעון פרס לשר ההגנה האמריקני פאנטה כי הזמן לעצור את אירן אוזל וכי היא ממשיכה בשלה. "אסור לאפשר לאירן להשתלט על המזרח התיכון", הדגיש פרס. פאנטה השיב לו ברמיזה: "היחסים בינינו חזקים מאוד". פרס על המו"מ עם הפלסטינים: "יש סיכוי לשלום עם אבו-מאזן"

"אני מכבד מאוד את התהליך הדיפלומטי אך הזמן רץ והאירנים ממשיכים במרוץ המואץ לבניית פצצה גרעינית תוך שהם ממשיכים לשקר ולרמות" - כך אמר נשיא המדינה שמעון פרס לשר ההגנה האמריקני ליאון פאנטה במהלך פגישתם בפנטגון.

"אסור לאפשר לאירן להשתלט על המזרח התיכון", הדגיש הנשיא. "זו משאלתם של האייטולות, אירן היא המדינה היחידה שיש לה שאיפות אימפריאליסטיות בשם הדת. אף מדינה אחראית בעולם אינה יכולה לקבל מצב שבו המזרח התיכון ייפול קורבן להגמוניה איראנית". פאנטה מצדו פתח את דבריו ואמר כי "היחסים הביטחוניים עם צה"ל חזקים מתמיד, יציבים ומתמשכים" וכן כי "המטרה של הצבא האמריקני היא לקדם את השלום בעולם ולהעניק לילדים של כולנו עתיד טוב יותר".

"אבו מאזן - פרטנר רציני לשלום"

פרס גם התייחס לנושא המשא ומתן עם הפלסטינים. "הרכבת הקואליציה החדשה יכולה בהחלט לקדם את הסיכוי לשלום", ציין הנשיא. "אבו מאזן הוא פרטנר רציני לשלום ואני מאמין כי אם ייפתח משא מתן רציני ניתן יהיה להגיע להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים".

הנשיא התקבל במשמר כבוד צבאי, חתם על ספר האורחים של הפנטגון וערך פגישה ביטחונית עם שר ההגנה בארבע עיניים. בתום הדיון יצאו השניים לפגישת עבודה מורחבת בהשתתפות ראשי מערכת הביטחון האמריקנית ביניהם גם ראש המטות המשולבים הגנרל מרטין דמפסי. בתום הפגישה העניק פאנטה מדליית הוקרה מיוחדת של הפנטגון לפרס. "זה היה מרתק לקבל ממך סקירה כל כך מעמיקה על המצב ועל ההתמודדות עם המשברים וההזדמנויות שלפתחנו", סיכם פאנטה.

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק