פרס: מרססי כתובות הנאצה ביד ושם - כמו הנאצים

הידיעה על השחתת אתר הזיכרון לשואה הגיעה לאוזניו של נשיא המדינה בביקורו בארצות הברית, שם נחרד לשמוע על דברי השטנה שנכתבו. "זה מחריד ביותר", הוא אמר. "מנסים לחקות את מי שניסה לחסל אותנו"

נשיא המדינה שמעון פרס החל את ביקורו הרשמי בארצות הברית בגינוי חריף של כתובות הנאצה המתריסות שריססו אלמונים ב"יד ושם". פרס, שבהמשך הלילה צפוי להיפגש עם שר ההגנה לאון פאנטה, תיאר בזעזוע את תחושותיו לנוכח השחתת אתר הזיכרון לשואה בירושלים.

"זה אחד הדברים המחרידים ביותר", אמר פרס - שהשווה בין האחראים למעשה לבין הנאצים עצמם. "יש גבול לביקורת. מה, אנו מנסים לחקות את מי שניסה לחסל אותנו? כל העם צריך להתייצב חד-משמעית, כאיש אחד, נגד התופעה הזו".

צוות החקירה המיוחד של משטרת מחוז ירושלים ממשיך לחקור את ריסוס 15 כתובות הנאצה במוזיאון יד ושם בזכות היטלר והשואה, ובגנות הציונות. ההערכה היא שמרססי הכתובות נכנסו למקום מהיער הסמוך, ומשם גם נמלטו. במשטרה נבדקת האפשרות שידם של קיצונים חרדים במעשה, אולם גם יתר האפשרויות עדיין נחקרות.

התבטאות נוספת של פרס נגעה למאמצים שהוא מתכוון לנקוט למען שחרורו של המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד מהכלא.

המדלייה: "מחוות יוצאת דופן של ארצות הברית"

"אני מכיר את כל הבעיות הקשורות במתן חנינה", אמר הנשיא בפגישה עם כתבים ישראלים. "מדובר בשיקולים חריגים ובדעתי להסביר זאת לנשיא אובמה. אני מתכנן להתמקד בסוגיה ההומניטרית".

פרס הוזמן לבירה האמריקנית בעקבות החלטת הנשיא אובמה להעניק לו את "מדליית החירות", מה שתיאר הנשיא כ"מחווה יוצאת דופן של ארצות הברית".

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק