נתניהו: "אירן וחיזבאללה שותפות לטבח בסוריה"

ישיבת הממשלה השבועית נפתחה בדיון על מראות ההרג ההמוני שביצעו נאמניו של בשאר אסד בסוף השבוע. "כדאי שכולם יבינו באיזו סביבה אנחנו חיים", אמר נתניהו - שהפנה אצבע מאשימה גם לעבר טהרן וארגון הטרור הלבנוני

ישיבת הממשלה השבועית נפתחה הבוקר בדיון בנעשה בסוריה, שם - לפי הדיווחים - נמשכים מעשי ההרג ההמוניים שמבצעים נאמניו של הנשיא בשאר אסד באזרחים ובמתנגדי המשטר.

"בסורה פשוט מתבצע טבח באזרחים", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח הישיבה. "אנחנו רואים את התמונות האיומות האלה של ילדים וקשישים (מתים). זה טבח שמתבצע לא רק בידי ממשלת סוריה. מי שמסייע לה הן אירן וחיזבאללה".

נתניהו ביקש להעביר לקהילה הבינלאומית ואמר כי "על העולם לראות את ציר הרשע הממוקד: אירן-סוריה-חיזבאללה. פרצופו של ציר הרשע הזה נחשף במלוא כיעורו. כדאי שכולם יבינו באיזו סביבה אנחנו חיים".

"אם נקלע למשבר כמו ספרד - לא יזרימו לנו כסף"

סוגיה נוספת שעלתה על הפרק היא המשבר הכלכלי החריף שאליו נקלעה ספרד. שר האוצר יובל שטייניץ אמר לשרים: "אני שומע קולות של אנשים מסוימים מהאופוזיציה ואף מהקואליציה, שאינם מבינים את החשיבות הרבה בשמירה על המשמעת התקציבית".

שטייניץ הזהיר כי "אם חס וחלילה תתמודד ישראל עם מצב כמו זה של ספרד, אף ארגון או מדינה לא יזרימו לה 100 מיליארד אירו סיוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת