נשיא המדינה פרס יצא לארה"ב: "אפעל למען פולארד"

ביום רביעי השבוע צפוי נשיא המדינה שמעון פרס, שהמריא אמש לארה"ב, לקבל מידיו של אובמה את מדליית החירות הנשיאותית. באותו היום הוא צפוי לקבל עצומה שעליה חתומים כ-70 אלף אזרחים הנושאת קריאה נרגשת לשחרורו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד. "אומר לאובמה: 'אנא, שחרר את פולארד'", הבטיח פרס לפני המראתו

נשיא המדינה שמעון פרס המריא אמש לביקור מיוחד בארה"ב, שבמהלכו יקבל את מדליית החירות הנשיאותית מהנשיא אובמה. מדובר באות הכבוד הגבוה ביותר שניתן בארה"ב ליחידים אשר תרמו לביטחון הלאומי של ארצות הברית ולשלום העולמי. לקראת ביקורו של פרס, חתמו כ-70 אלף ישראלים, בהם שורה של סופרים , אנשי רוח, חתני פרס נובל ורבים נוספים, על עצומה שקוראת לו לבקש במעמד הזה מאובמה לשחרר את המרגל היהודי ג'ונתן פולארד.

"מתוך חרדה עמוקה לשלומו של ג'ונתן ומתוך רצון לראותו מעביר את שארית ימיו כאדם חופשי - אנו מבקשים ממך, הנשיא פרס, למנף את מעמדך הדיפלומטי חסר התקדים ואת יחסיך הקרובים עם הנשיא אובמה למען שחרורו של ג'ונתן", לשון העצומה שצפוי פרס לקבל לידיו בהמשך השבוע.

"אפנה לאובמה לא כנשיא מדינת ישראל, אלא כאדם אל אדם ואומר לו: 'אנא, שחרר את ג'ונתן", אמר פרס לפני שהמריא לוושינגטון, והוסיף: "הגיעה העת לפעול למען שחרורו של פולארד, וכך אעשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת