סגן השר איוב קרא: "ישראל מוכנה לקלוט פצועים סורים"

התבטאות מפתיעה של סגן השר איוב קרא במפגש סגור של ראשי העדה הדרוזית. לדברי קרא: "ישראל מוכנה לקלוט פצועים אשר יפונו מסוריה. אנו בהיכון להטיס רופאים לירדן כדי לתת מענה רפואי לאותם ילדים ותינוקות אומללים, שמשפחותיהם נכחדו"

ילדה פצועה בסוריה. ארכיון (רויטרס)

האם ישראל תגיש עזרה באופן רשמי לאזרחי סוריה? סגן השר לפיתוח הנגב והגליל איוב קרא אמר היום כי "ישראל מוכנה לקלוט פצועים אשר יפונו מסוריה". בנוסף הדגיש סגן השר: "אנחנו בהיכון להטיס רופאים לירדן".

במפגש סגור של ראשי העדה הדרוזית שנערך בגולן, התייחס סגן השר למעשי הטבח האחרונים שביצע צבאו של בשאר אסד באזרחים. "ישראל מוכנה לקלוט פצועים אשר יפונו מסוריה לישראל. בנוסף, אנו בהיכון להטיס רופאים לירדן כדי לתת מענה רפואי לאותם ילדים ותינוקות אומללים, שמשפחותיהם נכחדו מ'השביחה' של המשטר בסוריה", הדגיש קרא.

בריאיון לרשת ב' הדגיש קרא כי "ישראל מקיימת מגעים הומניטרים סביב הרעיון להעניק סיוע לאזרחים סורים. הרעיון הוא על דעתם של מקבלי ההחלטות בנושא, כל הממשלה מגוייסת לסייע כי מדובר ברצח עם שמתחולל בסוריה. אנחנו לא אדישים למראות הללו, מדינת ישראל לא יכולה לעצום עיניים למראות הזוועה מסוריה". קרא אף ציין כי הוצגו לו חומר ותמונות המעידים על שימוש לכאורה בנשק כימי על ידי המשטר. 

"אנחנו מקיימים דיאלוג, הבעיה היא אם יסכימו לקבל את המסרים מאיתנו", הסביר קרא. "עיקר הפצועים מועברים לגבול טורקיה, יש שם ארגונים הומניטרים, גם ישראלים, שמסייעים שם".

לברוב: "לא נכפה תנאים לדיאלוג בסוריה"

מוקדם יותר הצהיר שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, כי אם העם הסורי יחליט על החלפת הנשיא באשר אסד - רוסיה לא תתנגד למהלך. למרות ההצהרה המפתיעה, הדגיש לברוב כי רוסיה לא תשתף פעולה עם לחץ חיצוני שיופעל על סוריה, ותתנגד לפעולה צבאית לפתרון המשבר. "לא מקובל עלינו לכפות את התנאים לדיאלוג מגורמים חיצוניים", הצהיר השר הרוסי, "אם הסורים יגיעו להבנות בינם לבין עצמם, אנחנו נשמח לתמוך בכך".

גורמים באופוזיציה מדווחים כי במהלך היום נהרגו לפחות 25 בני אדם בהפגזה על שכונת מגורים בעיר דרעא. החל משעות הבוקר הפציצו כוחות הצבא את שכונת המגורים. בסרטונים המועלים לרשת האינטרנט נראים תושבי השכונה כשהם מנסים בכל דרך אפשרית להציל חיים של פצועים בתוך מסגד שהפך לחדר מיון מאולתר. אתמול נחשפו עוד תמונות של מה שנראה כטיהור אתני של הכפר אל-כובייר. פקחי האום שניסו להגיע למקום נתקלו בקשיים ובמחסומים וכשהגיעו לבסוף, מצאו בתים שרופים שבתוכם גופות מפויחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת