נתניהו: "מביע שאט נפש מהטבח בסוריה"

באופן חריג, מצטרף הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו לגל הגינויים ברחבי העולם להמשך הטבח האלים בסוריה, שגבה את חייהם של 110 בני אדם בסוף השבוע. "נתניהו מביע שאט נפש מהטבח, שאירן וחיזבאללה הן חלק בלתי נפרד ממנו", נמסר מלשכת רה"מ. מועצת הביטחון מתכנסת הערב לדיון חירום בנעשה בסוריה

גינוי חריף וחריג בישראל להמשך מעשי הטבח בסוריה. ראש הממשלה בנימין נתניהו מגנה הערב בחריפות את המשך הדיכוי האלים של המתרחש במדינה, תוך שהוא מאשים את אירן וחיזבאללה בסיוע לדיכוי המהומות.

"ראש הממשלה מביע שאט נפש מהטבח הבלתי נפסק שמבצעים כוחותיו של נשיא סוריה בשאר אסד באזרחים חפים מפשע, טבח שנמשך בסוף השבוע בעיירה חולה וכלל גם עשרות ילדים", נכתב בהודעת לשכת ראש הממשלה. "אירן וחיזבאללה הן חלק בלתי נפרד ממעשי הטבח הסוריים, והעולם צריך לפעול גם נגדם.

גם שר הביטחון אהוד ברק גינה הטבח בסוף השבוע. "מעשי הטבח שביצע משטר אסד בסוף השבוע בעיר חולה ורצח הילדים, הנשים והקשישים המתבצע בשנה האחרונה בסוריה, מחייב את התערבות העולם", כתב ברק בהודעה מיוחדת. "תמונות הילדים המרוטשים בחולה מזעזעים כל בן אנוש. מעשי הפשע הברברים שמבצע משטרו של אסד והגיבוי לו הוא זוכה מאירן וחיזבאללה, מחייבים את העולם לפעול כדי לעצור זאת".

מועצת הביטחון של האו"ם מתכנסת הערב לדיון חירום ומיוחד במעשי הטבח הנמשכים בסוריה, חרף הפסקת האש שהוכרזה במדינה לפני יותר מחודש. בסוף השבוע נטבחו בעיירה חולה הסמוכה לחומס 110 בני אדם, יותר ממחציתם ילדים, ובעולם הזדעזעו מתמונות גופותיהם העטופות של הילדים.

הממשל האמריקני הפציר בסוריה לקבל נוסחה דוגמת תימן, שלפיה בשאר אסד יסולק והמשטר יישמר. אך בסוריה דוחים את היוזמה, כמו גם את הטלת האחריות לטבח המזוויע בחולה.

מול המצלמה: מוציאים להורג קצין סורי

"הצבא הסורי החופשי", ארגון האופוזיציה הנלחם בצבא אסד, מקיים פעולות נקם במקומות רבים, ובין השאר תפס שבויים מפלוגות ה"שביחה", הבריונים, של אסד. בנוסף, פרסם סרטון בו נראה "וידוא הריגה" של שני גנרלים סורים במערב חלב.

הטבח בחולה מנפח את מפרשי המרי. בחמאה נערכו הלילה הפגנות זעם נגד המשטר הסורי, והמשקיפים מוצאים עצמם עכשיו כמעט בלתי רלוונטיים, כשההמונים מסתערים עליהם ברחובות ומתלוננים נגד המשטר ומעשי הטבח שלו.

בהכנת הידיעה השתתף פרשננו לענייני ערבים אהוד יערי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת