סקר: 60% חושבים שנתניהו פוגע ביחסים עם ארצות הברית

על רקע פגישתם של ראש הממשלה ומזכיר המדינה האמריקני, מתפרסם סקר חדש של ארגון "ג'יי סטריט" שמראה כי רוב נשאליו מאמינים שנתניהו ומדיניותו הם האחראים למשבר ביחסים בין ישראל לידידתה הקרובה. "מקווים שממשלת ישראל הבאה תבין שצריך לשנות כיוון לפני שיהיה מאוחר מדי"

משבר ביחסים? נתניהו וקרי (לע"מ)

סקר חדש שנערך ביוזמת ארגון ג'יי סטריט מראה כי 62% מהנשאלים סבורים כי היחסים בין ישראל לארצות הברית נמצאים במשבר, ו-60% מהנשאלים טוענים שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא זה שפוגע ביחסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסקר נערך על ידי ד"ר דליה שיינדלין ומכון הגל החדש, בקרב 600 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. "הדאגה ליחסי ארה"ב-ישראל משותפת לישראלים וליהודים אמריקנים מכל הקשת הפוליטית, אשר מבינים כי ארה"ב היא הידידה הטובה והחשובה ביותר של מדינת ישראל", מסרה יעל פתיר, מנהלת ג'יי סטריט בישראל.

"המשבר ביחסים הוא פועל יוצא של התערבות חסרת תקדים של ראש הממשלה בפוליטיקה הפנים-אמריקנית, התנהלות בלתי אחראית של חברי ממשלתו ומדיניות שסותרת ערכי יסוד דמוקרטיים שעומדים בבסיס השותפות בין המדינות", היא הוסיפה. "אנו מקווים שממשלת ישראל הבאה תבין שצריך לשנות כיוון לפני שיהיה מאוחר מדי".

פגישת נתניהו וקרי על רקע יוזמה פלסטינית חד-צדדית

יקרא לסיום הכיבוש הישראלי בשטחים? אבו מא (חדשות 2)

פגישתם של נתניהו וקרי ברומא נקבעה על רקע ניסיון פלסטיני לקדם עוד השבוע החלטה מחייבת במועצת הביטחון של האו"ם הקוראת לסיום הכיבוש הישראלי בשטחים והקמת מדינה פלסטינית.

"ההנהגה הפלסטינית קיבלה החלטה ללכת למועצת הביטחון ביום רביעי ולהצביע על החלטה לסיום הכיבוש", אמר בכיר הרשות הפלסטינית וואסל אבו יוסף לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

"אנו מעוניינים בהחלטה ברורה ובעלת עקרונות מוגדרים", הוסיף סאיב עריקאת. "יש לקרוא למדינה פלסטינית בגבולות 67' שבירתה ירושלים, שחרור כל האסירים והכרזה על ההתנחלויות כבלתי חוקיות". בימים האחרונים הפיצה ירדן בקרב החברות במועצת הביטחון טיוטת החלטה הקוראת לישראל לסגת מהשטחים הכבושים עד לנובמבר 2016.