דיווח: "מחווה ישראלית לפיוס עם טורקיה"

בעוד פחות משבועיים יצויין יום השנה השני לתקרית ה"מרמרה", ובטורקיה מדווח כי בישראל נמשכים הנסיונות לפייס את טורקיה. עיתון טורקי מדווח: י-ם השיבה לאנקרה מנועי מזל"טים שהחזיקה בשנה החולפת, והעבירה מסר למדינות אירופאיות כי היא רוצה פיוס

ארדואן ונתניהו. "שיפור יחסי" (חדשות 2)

סימני שינוי במערכת היחסים בין ישראל לטורקיה? העיתון הטורקי "סבאח" מדווח היום על שיפור יחסי במגעי הפיוס בין ירושלים לאנקרה, בעקבות החלטתה של ישראל להחזיר בימים האחרונים שלושה מנועי מזל"טים שקיבלה לידיה לתיקון בשנה שעברה מטורקיה.

מדובר בשלושה מתוך חמישה מנועים שהתקבלו בישראל בסך הכל. "ישראל לא החזירה את המנועים בשנה החולפת, בגלל ההידרדרות ביחסי אנקרה-ירושלים", דיווח העיתון הטורקי. "מדובר במחווה של רצון טוב לראש ממשלת טורקיה".

שנתיים לתקרית ה"מרמרה"

העיתון הטורקי דיווח עוד כי המהלך הישראלי הזה מבוצע במקביל לשורה של צעדים נוספים, באמצעותם מנסה ישראל לגשר על המתיחות עם אנקרה. "תל אביב בוחנת את הקרקע לנרמול היחסים", דיווח העיתון. "זאת, באמצעות מספר מדינות נוספות באירופה - הקרובות הן לישראל והן לטורקיה. המסר הועבר באמצעות שרי החוץ של המדינות הללו".

הדיווח בעיתון הטורקי מגיע פחות משבועיים לפני יום השנה השני לתקרית ה"מרמרה". באיסטנבול צפויה לצאת תהלוכה בהשתתפות אלפי בני אדם, אותה מארגן בימים אלו ה-IHH, אותו ארגון טורקי שאנשיו החמושים התעמתו על סיפון ה"מרמרה" עם לוחמי השייטת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת