"ישראל והרשות מחוייבות להשגת שלום"

בהצהרה משותפת בסיום הפגישה של נציג רה"מ מולכו עם אבו מאזן נכתב כי ישראל והרשות הפלסטינית מחוייבות להשגת שלום והצדדים מקווים שחלופת המכתבים בין הנשיא עבאס לראש הממשלה נתניהו תתרום לכך. בשבועש עבר אמר אבו מאזן כי הוא מוכן לחדש את המו"מ עם ישראל

מחוייבים לשלום. נתניהו ואבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

בסיום הפגישה בין נציגו של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יצאו השניים בהודעה משותפת ובה נכתב: "ישראל והרשות הפלסטינית מחוייבות להשגת שלום והצדדים מקווים שחלופת המכתבים בין הנשיא עבאס לראש הממשלה נתניהו תתרום לכך".

בשבוע שעבר, לאחר הקמת ממשלת האחדות, אמר יו"ר הרשות הפלסטינית כי הוא מוכן לנהל משא ומתן לשלום עם נתניהו אם הוא "יציע משהו חיובי או מבטיח". אבו מאזן אמר את הדברים לאחר מסיבת העיתונאים המשותפת לנתניהו וליו"ר קדימה מופז בה הכריזו השניים על הקמת ממשלת אחדות.


"על נתניהו להבין שההתנחלויות היהודיות בגדה המערבית הורסות כל סיכוי לשלום ועל ישראל להפסיק לבנות אותן", אמר בשבוע שעבר יו"ר הרשות. הוא הוסיף כי עדיין מוקדם להגיב על הקמת ממשלת האחדות בישראל. "אין לי כוונה לאפשר לעמי להפנות נשק כלפי הישראלים, אך אני מוכן לחדש את הקריאה להכיר בפלסטין עצמאית באו"ם אם לא תהיה פריצת דרך במשא ומתן", הדגיש אבו מאזן.

אבו מאזן הוסיף כי הוא מאמין שארה"ב תביא גם היא רעיונות חדשים כדי לחדש את המשא ומתן, שהופסק ב-2010 למרות הקפאה בת 10 חודשים של הבנייה בהתנחלויות. "אם לא יקרה דבר, אנו נמשיך בפנייה לאו"ם". פניית הפלסטינים לאו"ם להכרה כמדינה עצמאית נכשלה בשנה שעברה לנוכח התנגדות תקיפה של ארה"ב וישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת