"מוכן לחזור לשולחן המשא ומתן"

בעקבות הרחבת הממשלה בישראל שולח יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מסר מפתיע ואומר כי אם ראש הממשלה יציע "משהו חיובי או מבטיח" הוא מוכן לחזור לשולחן המשא ומתן. עם זאת הצהיר כי אם לא יתקדמו המגעים ימשיך בפנייה להכרה באו"ם

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אומר כי הוא מוכן לנהל משא ומתן לשלום עם נתניהו אם הוא "יציע משהו חיובי או מבטיח". אבו מאזן אמר את הדברים בראיון לסוכנות רויטרס לאחר מסיבת העיתונאים המשותפת לנתניהו וליו"ר קדימה מופז בה הכריזו השניים על הקמת ממשלת אחדות.

"על נתניהו להבין שההתנחלויות היהודיות בגדה המערבית הורסות כל סיכוי לשלום ועל ישראל להפסיק לבנות אותן", אמר יו"ר הרשות. הוא הוסיף כי עדיין מוקדם להגיב על הקמת ממשלת האחדות בישראל. "אין לי כוונה לאפשר לעמי להפנות נשק כלפי הישראלים, אך אני מוכן לחדש את הקריאה להכיר בפלסטין עצמאית באו"ם אם לא תהיה פריצת דרך במשא ומתן", הדגיש אבו מאזן.

בעת שהותה באופוזיציה, קדימה, גם תחת לבני וגם תחת מופז, תקפה את ממשלת נתניהו על חוסר ההתקדמות בתהליך השלום עם הפלסטינים. בחודש שעבר שלח אבו מאזן מכתב לראש הממשלה נתניהו ובו הציג את העמדה הפלסטינית למשא ומתן; ראש הממשלה טרם הגיב על המכתב.

אבו מאזן הוסיף כי הוא מאמין שארה"ב תביא גם היא רעיונות חדשים כדי לחדש את המשא ומתן, שהופסק ב-2010 למרות הקפאה בת 10 חודשים של הבנייה בהתנחלויות. "אם לא יקרה דבר, אנו נמשיך בפנייה לאו"ם". פניית הפלסטינים לאו"ם להכרה כמדינה עצמאית נכשלה בשנה שעברה לנוכח התנגדות תקיפה של ארה"ב וישראל.

ראש לשכת אבו מאזן: לנצל את ההזדמנות

אתמול קרא ראש לשכתו של אבו מאזן למנף את הרחבת הקואליציה לכדי תהליך מדיני ולהגיע באמצעותו להישגים בשטח: "אני קורא לממשלת ישראל לנצל את הזדמנות הרחבת הקואליציה הממשלתית ולמהר בהשגת הסכם שלום עם העם וההנהגה הפלסטינית", הודיע אבו רודיינה. "זאת, על בסיס מקורות הסמכות לכינון שלום צודק וכולל, שיבטיח את ביטחון עמי האזור ויפזר את רוחות המלחמה ואירועי הדמים".

"זהו הזמן הנכון לממשלת ישראל להגיע לשלום עם העם הפלסטיני, באמצעות היענות מיידית לדרישות תהליך השלום - על מנת להגיע לפתרון שתי המדינות, הקמת מדינה פלסטינית על גבולות 4 ביוני 1967 שבירתה ירושלים והפסקה מוחלטת של ההתנחלות", המשיך אבו רודיינה.
"מן הנדרש שהקואליציה החדשה תהיה קואליציית שלום - ולא קואליציית מלחמה", קרא אבו רודיינה. "זו הדרך היחידה להתמודד עם הסכנות החמורות הניצבות בפני האזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת