באו"ם גינו את הירי על שגרירות אתונה

15 חברי מועצת הביטחון של האו"ם כתבו בהודעה הלילה כי "פעולות טרור על כל צורותיהן, מהוות מכשול לשלום ולביטחון". שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור בירך על ההודעה: "שוב ושוב נדרוש מהקהילה הבין לאומית לעמוד לצדנו"

מועצת הביטחון, ארכיון (AP)

 מועצת הביטחון של האו"ם גינתה הלילה (ראשון), פה אחד, את מתקפת הטרור בבניין השגרירות באתונה ביום שישי. 15 חברי המועצה הדגישו את ההכרח בהבאת האחראים לדין ושיבחו את הרשויות ביוון על התגובה המהירה, על גינוי האירוע ועל הטיפול בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פעולות טרור על כל צורותיהן, מהוות מכשול לשלום ולביטחון", אמרו במועצת הביטחון. "הן בלתי מוצדקות, לא משנה מהו המניע". עוד הוסיפו במועצה כי "יש להילחם בטרור בכל אמצעי, בהתאם למשפט הבין לאומי ולמגילת האו"ם".

"כמי שעומדים בחזית המלחמה נגד הטרור, נמשיך גם במאבק להגברת המודעות לטרור במוסדות הבין לאומיים", אמר בתגובה להודעת הגינוי שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור. "שוב ושוב נדרוש מהקהילה הבין לאומית לעמוד לצדנו ולהתגייס למיגור הקיצוניות והרוע, שמאיימים להחריב כל חלקה טובה בעולם. זוהי תזכורת נוספת לכך שאף אחד אינו חסין מולם".

זירת הירי באתונה ביום שישי

סמוך לשעה 3:20 (שעון מקומי) ביום שישי האחרון, חלף אופנוע ועליו שני נוסעים על פני השגרירות הישראלית וביצע ירי. ממצאים בזירת האירוע גילו כי הירי בוצע על ידי רובה מסוג קלצ'ניקוב.

מקורות רשמיים במדינה מסרו כי לפחות 20 תרמילי נשק נמצאו בזירת האירוע, וכי הם הועברו לבדיקת היחידה היוונית ללחימה בטרור. גורם במשטרה המקומית מסר כי מכיוון שהמבנה בו יושבים הנציגים הישראליים נמצא סמוך לכביש סואן, לא ברור האם השגרירות אכן הייתה יעד הירי.

ביוון נרשמו בעבר תקריות דומות בהן מבנים דיפלומטיים הפכו ליעדי ירי - בשנת 2013 נפתחה אש מנשק אוטומטי לכיוון השגרירות הגרמנית במדינה, ובשנת 2007 נורה טיל לעבר שגרירות ארצות הברית באתונה. בשני המקרים לא היו נפגעים.