אולמרט: "כסף אמריקני עצר את השלום"

ראש הממשלה לשעבר טוען כי מיליונים של דולרים הוזרמו מארה"ב בניסיון לעצור את תהליך השלום עם הפלסטינים. "רוב הציבור הישראלי היה תומך בתוכנית שלי, אך הייתי צריך להלחם בכוחות חזקים ממני, מיליונים שהועברו מהימין הקיצוני האמריקני שניסו להפיל אותי כראש ממשלה", אומר אולמרט בראיון לרשת CNN

היה שלום? אולמרט ואבו מאזן, ארכיון (רויטרס)

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מצביע על אשם מפתיע בכישלון להשיג שלום במזרח התיכון: הימין האמריקני, וליתר דיוק - התורמים העשירים של הימין. בראיון לרשת CNN טוען אולמרט כי רוב הציבור הישראלי היה תומך בתוכנית שלום, אך הוא נאלץ להלחם במיליונים של דולרים שהוזרמו מהימין האמריקני.

המראיינת כריסטיאן אמנפור שאלה את רה"מ לשעבר האם האמירה שעשיית שלום הורגת פוליטית ראש ממשלה בישראל, ואולמרט ענה "זה הרג אותי, לא רק בגלל האופוזיציה בישראל, כי רוב הציבור הישראלי היה תומך בתוכנית שלי, אך הייתי צריך להלחם בכוחות חזקים ממני, כולל מיליונים שהועברו מהימין הקיצוני האמריקני שניסו להפיל אותי כראש ממשלה". רה"מ לשעבר סירב לנקוב בשמות.

"אני הייתי מודע לחלוטין לסכנה שאני אפול אם אלך לתהליך שלום, אך הלכתי אליו בעיניים פקוחות ואמרתי שהגורל האישי שלי פחות חשוב מגורל המדינה. זו אחריות ההנהגה, לעשות דברים חשובים למדינה. אני שילמתי מחיר אישי יקר על החלטותי אבל לא הייתה לי ברירה, אלא לעשות מה שעשיתי", אמר ראש הממשלה לשעבר.

"גורמים מהימין מנעו ממני לעשות שלום"

אולמרט הבהיר: "אני יודע על אנשים שהוציאו מיליונים מארה"ב לעצור אותי ואת תהליך השלום. אלו גורמים מהימין הקיצוני שרצו למנוע ממני לעשות שלום על בסיס העקרונות שהצבתי למשא ומתן".

בשבוע שעבר תקף אולמרט את מדיניות נתניהו כלפי אירן ואמר כי "פעולה צבאית היא המוצא האחרון כנגד אירן, ואני מעדיף שהתקיפה תהיה תקיפה אמריקנית עם גיבוי בינלאומי גדול. ישראל לא צריכה להוביל תקיפה באירן, אלא ארה"ב. ישראל יכולה להיות חלק מהמהלך, אך לא להוביל אותו", אמר אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת