פרסום ראשון: הנשיא פרס לא יטוס "אל על" בשל מחיר גבוה

ביום ראשון יגיע נשיא המדינה שמעון פרס לביקור מדיני בקנדה, אך לא יירד ממטוס של חברת תעופה ישראלית. לאחר שהיה אמור לטוס עם חברת "אל על" נדרש מהנשיא לשלם 4,700 דולרים נוספים עבור מקום של בלון חמצן. בבית הנשיא סירבו לשלם והחליטו לטוס בזול הרבה יותר עם חברת "אייר קנדה"

נשיא המדינה שמעון פרס ייצא ביום הראשון לביקור בקנדה ובאופן חריג הוא לא יטוס בחברת תעופה ישראלית. לאחר שחברת "אל על" דרשה שישלם תוספת של 4,700 דולרים על העברת בלון חמצן במטוס, הוחלט כי הנשיא יטוס עם חברת "אייר קנדה".

הנשיא פרס ייצא ביום ראשון לביקור רשמי, ממלכתי בקנדה, וכנהוג בנסיעות מסוג זה, הטיסה הוצעה למכרז, כשהזוכה הייתה חברת התעופה הישראלית אל על. הצעת המחיר של אל על לא הייתה נמוכה, אבל זה לא מה שגרם לביטול העסקה.

בשל נוהל חובה בטיסות של אישי ציבור, הפרמדיק של הנשיא פרס היה מחויב להביא למטוס בלון חמצן למקרה חירום. אל על דרשה שעל המקום של בלון החמצן הזה ישלמו בבית הנשיא תוספת של לא פחות 4,700 דולרים. בבית הנשיא נדהמו לשמוע על הדרישה הזאת - ודחו אותה על הסף.

נציגי הנשיא פנו לאחר מכן לחברת התעופה אייר קנדה שהציעה הצעה נמוכה באופן משמעותי מאל על ולא הזכירה עלות של בלון חמצן כלל. בכירים באל על שמעו על מה שהתרחש, זעמו ופנו להנהלה של החברה בבקשה לתקן את העוול הזה. מנכ"ל אל על אליעזר שקדי אף פנה לבית הנשיא וניסה גם הוא לתקן ולהחזיר את הגלגל לאחור, אך זה היה מאוחר מדי. הכרטיסים באייר קנדה כבר כורטסו והעסקה כבר התבצעה.

כך באופן חריג מאוד, ביום ראשון ינחת נשיא מדינת ישראל במדינה זרה ויירד ממטוס של חברה זרה ללא דגל ישראל שמתנוסס עליו. באל על נמסר בתגובה כי הם מצדיעים לכבוד נשיא המדינה, הלקוח מספר אחד של החברה ומכבדים את החלטה שיטוס באייר קנדה. מבדיקות שערכנו עלה שהדרישה לקחת עוד כסף על ציוד חירום לאישי ציבור כבר בוטלה כדי שהמכרז הבא יתנהל בצורה חלקה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת