הנשיא פרס: "קיומנו אינו מוטל עוד בספק"

בריאיון חגיגי לחדשות 2 ניתן לשמוע בדברי נשיא המדינה שמעון פרס, את הביקורת שלו על נתניהו: "צריך לסמוך על אובמה בעניין אירן", הוא מדגיש ואומר באופן חד משמעי: "אסד הוא פושע מלחמה". ומה עם המשך כהונה? מספיק לו הזמן שהוקצב לו. צפו בריאיון המיוחד

"לא חייבים לתקוף בכל מחיר באירן" - כך אומר הנשיא שמעון פרס בריאיון חגיגי לרגל יום העצמאות ה-64 של מדינת ישראל לחדשות 2. "ישנן אופציות אחרות לטיפול בבעיה, ודרכים אחרות לפתור אותה, חוץ מהפעלת האפשרות הצבאית במדינה", מבהיר הנשיא. "אני סומך באופן מלא על הנשיא האמריקני".

"אנחנו כל הזמן נלחמים על קיומנו - עם שלא מפסיק להילחם", אומר פרס ומדגיש: "זה לא כמו מה שהיה עם היטלר, יש לנו מדינה שלא הייתה אז - מדינה מיוחדת במינה עם כוחות גלויים וגנוזים".

אחרי שנים רבות בתפקיד ציבורי, מאמין הנשיא כי המדינה הייתה במצבים קשים הרבה יותר מהיום. "עברנו מצבים יותר קשים כמה שזה נשמע נורא - המצב הכי קשה היה בשנת 48 אז היינו אבודים לגמרי, אני זוכר את הימים האלה, אנחנו היינו ספק והיום אנחנו לא ספק".

"תופעות מדאיגות של אלימות בחברה"

פרס מתייחס בכובד ראש גם לתופעות האלימות הקשות שהתגברו לאחרונה בישראל. "ישנן תופעות של אלימות בחברה הישראלית ברמה מדאיגה וצריך לתת עדיפות להילחם בהם אבל אין ספק שההחלטה להילחם באלימות ובפשע מאחדת את העם". פרס ציין כי "מעלים בפני משפט כל אדם בין אם זה נשיא, שר או אדם פשוט".

המצב הרעוע בסוריה ומשטר אסד שמביא למותם של גברים, נשים וטף - גם כן לא פוסח על הנשיא פרס שמביע חשש גדול ממנהיגותו של אסד. "הוא הגרוע שבגרועים - פושע מלחמה", הוא מדגיש ורוחש כבוד למפגינים: "צריך המון אומץ לעשות זאת, זה יוצא דופן".

האם פרס ימשיך בתפקידו?

בתקופה האחרונה יש רחשים על כך שבכנסת יבקשו להאריך את חוק כהונת הנשיא. "לא צריך לשנות את החוק", הוא מבהיר ומצהיר: "התפקיד שלי מובטח ואין לי בעיות לגבי העתיד - תפקידי הוא לשרת את העם ומי יכול למנוע את זה ממני? אני אמשיך לשרת את העם כמו היום".

במהלך 64 השנים האחרונות, מהיותו ילד ועד היום חווה פרס את כל האירועים שעברה המדינה. "ראיתי נסים ונפלאות - הרוב נבנה בכוח האמונה", מספר הנשיא ופונה לציבור הילדים ומדגיש: "לכל ילד וילדה, לכל נער ונערה - מה שלמדתי בחיים זה שיש לכם יותר ממה שאתם חושבים, יותר ממה שחבריכם חושבים, ממה שההורים חושבים ואל תבזבזו את החיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת