נתניהו: "מדינה פלסטינית רציפה"

בראיון שהעניק לרשת החדשות האמריקנית CNN, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשונה, כי לדעתו המדינה הפלסטינית העתידית צריכה להיות רציפה ולא "מחוררת כמו גבינה שוויצרית". בנודע לאיום האירני אמר נתניהו כי ישראל "יודעת בדיוק" מה עושים האירנים

ראש הממשלה בנימין נתניהו השמיע אתמול לראשונה תמיכה במדינה פלסטינית רציפה. בראיון שהעניק לרשת CNN, אמר ראש הממשלה כי המדינה הפלסטינית העתידית לא צריכה להיות "מחוררת כמו גבינה שוויצרית", לדבריו.

כשנשאל על ידי כתבת CNN ארין בורנט בתכנית "בגלוי" אם הוא מקבל את האמונה הפלסטינית לפיה עליהם לקבל מדינה רציפה, השיב נתניהו בחיוב. ההשוואה שעשה לגבינה שוויצרית נעשתה כתגובה לחשש הפלסטיני לפיו המדינה העתידית תורכב מרצף של מובלעות פלסטיניות המוקפות התנחלויות.

בעבר, אמר נתניהו שישראל תהיה "נדיבה באשר לגדול" המדינה הפלסטינית העתידית, אך עד אתמול, לא דיבר על נושא הרציפות. השינוי בדברי נתניהו מגיעים שבוא אחרי שקיבל איגרת רשמית מיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בה הוא קורא לנתניהו להקפיא את הבנייה בהתנחלויות ולחזור לשיחות השלום.

על האיום האירני: "אנחנו יודעים בדיוק מה הם עושים"

בהתייחסו לנושא האיום האירני, אמר נתניהו כי הסנקציות אמנם פגעו בכלכלה האירנית, אך עדיין זה לא מספיק. "עד כה הם לא עצרו את התכנית האירנית", אמר ראש הממשלה", או אפילו עכבו אותה במילימטר".

"אני יכול לומר שהצנטריפוגות מסתובבות. הן הסתובבו לפני שהחל סבב השיחות הנוכחי עם האירנים והן מסתובבות ברגע זה", אמר ראש הממשלה. נתניהו אף הביע ביטחון במודיעין הישראלי ובמטרת תכנית הגרעין האירני: "אנחנו יודעים", אמר, "זה לא המקרה או השאלות שהיו לאנשים לגבי סדאם חוסיין", אמר נתניהו, בהתייחסו למודיעין הכוזב עליו נסמכה ארצות הברית לפני שפלשה לעירק ב-2003.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת