מזכ"ל האו"ם גינה את הכשרת המאחזים בגדה

למחרת ההחלטה על הסדרת מעמדם של ברוכין, רחלים וסנסנה - פרסם באן הודעה שבה כתב כי הוא "מוטרד עמוקות" מהמהלך, שלדבריו "מנוגד לכללים שנקבעו במשפט הבינלאומי"

באן. מגנה את הכשרת המאחזים (רויטרס)

אחרי הודעת ראש הממשלה על כוונתו להביא להסדרת מעמדם של המאחזים ברוכין, רחלים וסנסנה - פרסם הערב מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, הודעת גינוי שבה ציין כי הוא "מוטרד עמוקות" מהמהלך - שלדבריו, מהווה צעד בלתי חוקי.

"המזכ"ל שב ומדגיש כי כל פעילות ההתנחלות של ישראל מנוגדת לכללים שנקבעו במשפט הבינלאומי", נכתב בהודעה מטעם לשכתו של באן. "מהלכים מסוג זה מהווים הפרה של ההתחייבויות שקיבלה על עצמה ישראל בתכנית 'מפת הדרכים' והיא אינה עולה בקנה אחד עם קריאות הרביעייה הבינלאומית ("הקוורטט") לשני הצדדים להימנע מלנקוט צעדים פרובוקטיביים".

אתמול, עם קבלת ההחלטה באשר להסדרת מעמדם של המאחזים, הבהירו כי מדובר ביישובים שהוקמו בשנות ה-90 וכי ההכרה בהם התבססה על קביעות ממשלות קודמות.

מי שהספיקה לגנות את המהלך עוד לפני באן היא יו"ר מרצ זהבה גלאון, שהאשימה כי "ממשלת ישראל מובילה להקמתה של מדינה דו-לאומית. הקמת יישובים חדשים בשטחים והשארת מאחזים בלתי חוקיים על תלם מהווים הפרה של ההתחייבויות הבינלאומיות של ומסמנות כי פניה של הממשלה לעימות - ולא להסדר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת