רה"מ נתניהו ל-CNN: "הסנקציות לא בולמות את הנשק הגרעיני"

ראש הממשלה נתניהו טוען שהמהלכים של הקהילה הבינלאומית לא מצליחים לבלום את תכנית הגרעין הצבאית של אירן ושלמרות הסנקציות והשיחות, הצנטריפוגות ממשיכות להעשיר אורניום. בריאיון לרשת CNN הזהיר נתניהו: זה לא המקרה של סדאם חוסיין

הסנקציות נגד אירן פוגעות בכלכלה האירנית - אבל הן לא בולמות את תכנית הגרעין האירנית, אפילו לא במעט. כך אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בריאיון שהעניק לרשת CNN לציון יום העצמאות ה-64 של מדינת ישראל.

הריאיון אמנם נקבע לכבוד יום חגה של ישראל, אבל השאלות שעל הפרק התרכזו בעיקר בסכסוך שמאיים על המזרח התיכון, על רקע חידוש השיחות של שש המעצמות עם אירן בנושא תכנית הגרעין. מראיינת הרשת הבינלאומית ארין בורנט שאלה: "קראתי היום ש-56% מהצי האירני, המיכליות של אירן, נמצאות ליד החוף מלאות בנפט מפני שלא ניתן למכור אותו. נראה שהסנקציות אכן פועלות. האם אתה סבור שהסנקציות עובדות?".

נתניהו הביע ספק ביעילות המהלכים הבינלאומיים ואמר, "הן בהחלט נוגסות בכלכלה האירנית, אך עד כה הן לא הביאו להתקפלות תכנית הגרעין האירנית ואפילו לא בלמו אותה מעט. אני מקווה שזה ישתנה, אך עד כה אני יכול לומר לך שהצנטריפוגות מסתובבות. הן הסתובבו לפני שהשיחות האחרונות עם אירן החלו, הן הסתובבו במהלך השיחות, הן מסתובבות בזמן שאנו משוחחים. אז אם הסנקציות הולכות לעבוד, כדאי שזה יקרה בקרוב".

בורנט שאלה את נתניהו, "איך אתה יודע מה הם עושים?" וראש הממשלה הגיב בביטחון: "אנחנו יודעים ואחרים יודעים. ואנחנו חולקים את מה שאנחנו יודעים. זה לא המקרה של הספקות שהיו לאנשים לגבי סדאם חוסיין".

הריאיון המלא עם נתניהו ישודר לראשונה מחר בשעה שש בבוקר בתכנית "The Situation Room" ב-CNN, בהגשת וולף בליצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת