ראש המודיעין הירדני סייר בחשאי בהר הבית

בכיר ערבי רביעי מקיים בשבועות האחרונים ביקור חשאי בירושלים: חוסיין אל-מג'אלי, ראש המודיעין הירדני, סייר אתמול בבירה וביקר בהר הבית, בכותל המערבי ובאתרים קדושים למוסלמים במזרח ירושלים. ההערכה: הביקור - על רקע המחלוקות בין ירדן לישראל בעניין העבודות בשער המוגרבים

אל-מג'אלי בהר הבית, אתמול (Sonara.net)

בכירי העולם הערבי ממשיכים "לפקוד" את הר הבית: ראש מנגנוני הביטחון הכללי בירדן חוסיין אל-מג'אלי ביקר אתמול במסגד אל-אקצה, קיים סיור במקום והתפלל. דבר הביקור נשמר בסוד, אך תשומת הלב שעוררה שיירת רכבי הביטחון שנעה בבירה גרמה לחשיפת דבר הביקור.

אל-מג'אלי ביקר גם בכותל המערבי, בהר הבית ובאתרים קדושים למוסלמים במזרח ירושלים. בישראל קיבלו הנחיות מפורשות מגורמים בכירים בעמאן כי יש לשמור על חשאיות הביקור, ולא הסכימו לאשר כי אכן מדובר בבכיר הירדני.

בכיר ערבי רביעי בשבועות האחרונים

גורם ישראלי בכיר העריך שהביקור הוא הכנה להגעתה של אישייות בכירה יותר מהצד הירדני. עוד מעריכים שביקורו של אל-מג'אלי בא על רקע המחלוקות בין ישראל לירדן סביב עבודות הבניה הישראליות בהר הבית, וכן בעקבות פרסום פסק הלכה על ידי איש הדת הבכיר השייח' יוסוף אל-קרדאוי, שקרא בחודש שעבר שלא לקיים ביקורי אח"מים ערבים בירושלים.

מדובר בבכיר הערבי הרביעי המבקר בשבועות האחרונים בהר הבית בירושלים. הקדימו אותו שני נסיכים מבית המלוכה הירדני, ובשבוע שעבר גם המופתי הכללי של מצרים - שהקים עליו קול צעקה מצד גורמים מוסלמים קיצוניים במדינה, שמתחו ביקורת על ביקורו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת