רה"מ: הופכים כל אבן להשיב חיילים ונעדרים

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בריאיון חג מיוחד לרשתות הרדיו לעסקה הנרקמת למציאת גופתו של החייל הנעדר מג'די חלבי. "אין לי יכולת לומר אם מדובר במידע מוצק, אני מסתייע בגורמי המקצוע, ומקווה שנסייע לסיים את הטרגדיה של בני המשפחה". נתניהו התייחס גם למשבר הגז המצרי והדגיש כי מדובר בסכסוך עסקי משפטי

"הופכים כל אבן למציאת הנעדרים" (חדשות)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין לרשתות הרדיו השונות לכבוד יום העצמאות ודן בעסקה הנרקמת למציאת גופתו של החייל הנעדר מג'די חלבי. "אין לי יכולת לומר אם מדובר במידע מוצק, אני מסתייע בגורמי המקצוע, ומקווה שנסייע לסיים את הטרגדיה של בני המשפחה שאינם יודעים ומחפשים בכל מקום ללא הצלחה", אמר נתניהו.

"אנחנו הופכים כל אבן ועושים כל מאמץ כדי להחזיר את שבויינו ונעדרנו וגם אסירינו. לא בכל מחיר, אבל אם ימצאו את הנעדר הזה במחיר הזה הייתי עושה את זה. היו מחירים גם לגלעד שליט, וגם לאילן גרפל, ואנחנו מנסים להחזיר את פולארד. אנחנו עושים מאמצים בלתי רגילים", אמר רה"מ.

גם בעניין עודה טראבין, אזרח ישראל הכלוא במצרים טוען נתניהו כי נעשים מאמצים רבים להביא לשחרורו. "היו עשרות מגעים בשנה האחרונה ואנחנו מנסים כל הזמן להוציא אותו. אחת הסיבות שהחלטתי על פעולה לשחרורו של גלעד שליט היא שחלון הזמן לשחרורו הלך והתקצר וחששתי שיהיה מקרה נוסף של רון ארד", הדגיש נתניהו.

"משבר הגז המצרי הוא תוצאה מסכסוך משפטי"

ראש הממשלה התייחס גם להפסקת זרימת הגז ממצרים והדגיש כי לא מדובר במשבר מדיני. "המקור הוא משפטי מסחרי שהביא לתוצאה הזאת", הדגיש נתניהו. "ישראל מפתחת מקורות גז גדולים מאוד בים התיכון", אמר נתניהו שציין כי מדובר ב"מן מהשמיים". נתניהו טוען כי גילויי הגז ייתנו לישראל יוריד את התלות הישראלית במקורות אנרגיה זרים.

"אנחנו פועלים עם ממשלת מצרים שגם היא מודאגת ממה שקורה במצרים. הסכם השלום הוא אינטרס מצרי לא פחות מאשר ישראלי ואני מקווה שהממשלה הבאה תבין זאת גם", אמר נתניהו.

"קורא לאבו מאזן להתחיל במשא ומתן"

נתניהו התייחס לנושא המדיני ולשא ומתן התקוע עם הפלסטינים וקרא לראש הרשות להתחיל באופן מיידי במשא ומתן ללא תנאים מוקדמים. "אני קורא לאבו מאזן כבר שלוש שנים לבוא, לשים בצד את התנאים המוקדמים ולהתחיל לעבוד.

"אי אפשר לסיים משא ומתן אם אני לא יכול להתחיל אותו", אמר נתניהו. "אני סבור שיש פרטנר בצד הישראלי" הדגיש נתניהו ולא הסכים לומר זאת גם על הצד הפלסטיני.

בעניין ההתנחלויות אומר נתניהו כי הממשלה קבעה מדיניות מוסדרת בעניין והיא אינה עניין של שר זה או אחר. "אנחנו מחפשים את הדרכים המשפטיות למנוע הריסת בתים, אנחנו זקוקים לזמן נוסף על מנת לדון בעניין", ציין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת