ליברמן: מודאג ממצרים יותר מאירן

שר החוץ אביגדור ליברמן שולח מסר חד וברור לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מוטרד מהמצב במצרים יותר מאשר מהאיום האירני. במסמך התרעה רשמי שנשלח לראש הממשלה מפציר ליברמן לתגבר את גזרת הדרום ואף להקים מחדש את הגיס הדרומי שפורק בעקבות הסכם השלום ההיסטורי עם מצרים

מסר מדאיג לראש הממשלה, ליברמן (רויטרס)

שר החוץ ליברמן שולח מסר לראש הממשלה נתניהו לפיו הוא מוטרד ממה שקורה בגבולה הדרומי של ישראל יותר מאשר האיום האירני. ליברמן אף מפציר בראש הממשלה לשגר שלוש או ארבע אוגדות לאזור על מנת להיערך לשינויים הפוליטיים במצרים, כך מפרסם הבוקר בן כספית בעיתון "מעריב".

"העניין המצרי מטריד בהרבה מהסוגיה האירנית", אמר ליברמן למקורביו בדיונים סגורים לאחרונה. דאגתו של שר החוץ גרמה לו לשלוח מסמך הרתעה לראש הממשלה בו הוא ממליץ להקים מחדש את הגיס הדרומי שפורק לאחר הסכם השלום עם מצרים ולתגבר את הכוחות באזור.

מצרים הכניסה לאחרונה לסיני, באישור ישראלי, שני גדודי צבא שנועדו להלחם בטרור בחצי האי. אך שר החוץ סבור כי מצרים עשויה להפר את הסכם השלום ולהכניס כוחות נוספים ללא אישור ישראלי.

ליברמן מתריע מזה זמן רב בדיונים ביטחוניים על המצב הכלכלי הקשה השורר במצרים וכשלון המהפכה שהביאה להפלתו של מובארק. הסכנה המצרית עלולה לדעת ליברמן להסלים ואף לזלוג לעבר ישראל, בשל כך החליט שר החוץ להעלות הילוך ולהביע את חששותיו באופן רשמי בפני ראש הממשלה במכתב אזהרה מפורט ומטריד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת