מסר הרגעה אמריקני לישראל: "אין כוונה להרפות מאירן"

בימים האחרונים שרר מתח בין ראש הממשלה נתניהו לנשיא האמריקני אובמה באשר לשיחות הגרעין המתקיימות עם אירן באיסטנבול. כעת שולח פקיד אמריקני בכיר מסר ברור לישראל: "ארה"ב יודעת מה היא עושה", ולמרות המו"מ המתקיים אין כוונה להרפות מהרפובליקה האסלאמית

מסר לישראל: בכיר אמריקני שהיה מעורב במשא ומתן ביום שבת האחרון מול אירן באיסטנבול, תוקף את ראש הממשלה נתניהו וטוען כי ארצות הברית "יודעת מה היא עושה".

מזה מספר ימים מתקיים עימות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא האמריקני אובמה באשר לחוסר ההסכמה לגבי שיחות הגרעין המתקיימות עם אירן. ארה"ב שולחת כעת מסר הרגעה לישראל באמצעות פקיד אמריקני בכיר שטוען כי הביקורת שהופנתה כלפי הממשל האמריקני, לפיה לאירן ניתנה במתנה חמישה שבועות להמשיך בהעשרת האורניות אינה נכונה ואינה מוצדקת.

הבכיר שולח מסר ברור לישראל ולראש הממשלה נתניהו לפיו ארה"ב יודעת מה היא עושה בכל הנוגע למשא ומתן עם האירנים. לטענתו אין לאמריקנים כל כוונה להרפות את הלחץ מטהרן למרות ניסיונות לחידוש המשא ומתן וכי ארה"ב קשוחה מספיק ודואגת לעדכן את ישראל בכל הפרטים. בארה"ב מדגישים כי לא ניתנו כל "מתנות" לנציגים מטהרן וגם הסנקציות הכלכליות שהוטלו על הרפובליקה האסלאמית לא יוסרו בשום צורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת