ברגע האחרון: פיאד ביטל את הפגישה עם נתניהו

זמן קצר לפני שמשלחות רמות דרג משני הצדדים אמורות היו להיפגש לראשונה מאז 2010, הודיע ראש הממשלה הפלסטיני על סירובו להיוועד עם עמיתו הישראלי. "לא אנהל משא-ומתן בזמן ש-1,000 מאסירינו שובתים רעב בבתי הסוהר של הכיבוש", הסביר את הסיבה למהלך

ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד הודיע אחר הצהריים על החלטתו לבטל את הפגישה שתוכננה בינו לבין עמיתו הישראלי בנימין נתניהו. הסיבה שסיפק פיאד למהלך היא "רצון להימנע מקבלת תדמית של מי שמקיים משא-ומתן ביום שבו יותר מ-1,000 אסירים פלסטינים שובתים רעב במחאה על תנאים כליאתם בבתי הסוהר בישראל".

פיאד ונתניהו היו אמורים להיוועד לפגישה בנוכחות אישים בעלי הדרג הגבוה ביותר מאז כשלון הניסיונות לחדש את המשא-ומתן הישיר בין הצדדים, בדצמבר 2010.

האיגרת תועבר לנתניהו דרך סאיב עריקאת

ברשות טענו כי פיאד התכוון להעביר לראש ממשלת ישראל איגרת מיוחדת מהיו"ר אבו מאזן, שבה ככל הנראה פירט את הסתייגויותיו מהקיפאון בזירה המדינית וקרא לחידוש תהליך השלום ולעצירה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות.

מי שצפוי להעביר כעת את אותה האיגרת אל הצד הישראלי הוא הממונה על המשא-ומתן עם ישראל, סאיב עריקאת. בכירים פלסטינים העריכו כי פגישת פיאד-נתניהו תתקיים במועד מאוחר יותר, ב"תאריך טעון פחות". גורמים בירושלים אמרו כי ראש ממשלת ישראל התכוון לקרוא לפיאד להיענות לקריאתו לחדש באופן מיידי את המגעים המדיניים ללא תנאים מוקדמים וכן לתאם פגישה בינו לבין אבו מאזן. בתום פגישתם של נתניהו ועריקאת, סוכם בין הצדדים כי "ישראל והפלסטינים מחויבים לשלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת