גורמים במשרד החוץ: "השב"כ הכניס דיפלומטים ואזרחים תמימים לרשימה השחורה"

ישראל אמנם הצליחה לסכל את "מטס המחאה" אתמול, אבל נראה שהנזק שנגרם רב על התועלת. גורמים במשרד החוץ מותחים ביקורת חריפה על השב"כ, ש"ניפח" לטענתם את רשימת מנועי הכניסה והכניס לתוכה גם דיפלומטים, אנשי עסקים ואזרחים תמימים, שכניסתם לארץ סורבה. "יש חשד שיד מכוונת אחראית לנפח את הרשימה", טוענים במשרד החוץ

משרד החוץ נגד השב"כ: גורמים במשרד החוץ טוענים כי שירות הביטחון הכללי הרחיב ברגע האחרון את רשימת מנועי הכניסה לישראל, והכניס אליה גם אזרחים תמימים, שאין להם בהכרח קשר לפעילות פוליטית כזו או אחרת - זאת כחלק מהמהלכים שנעשו לבלימת "מטס המחאה למען פלסטין" שהגיע אתמול לישראל.

בהוראת השב"כ, הורחבה רשימת מנועי הכניסה לקראת המטס מ-700 שמות של פעילים פרו-פלסטינים ל-1,200 שמות, בהם גם שמות של אזרחים שאין להם שום קשר לפעילות מהסוג הזה או למטס המחאה.

לדברי המקורות, ב"רשימה השחורה" נכללו גם כמה דיפלומטים צרפתים, משלחת עסקית מגרמניה ואזרחים פרטיים שביקשו להיכנס לישראל למטרות תיירות או עסקים ולא היו קשורים בשום צורה לפעולות המחאה. אותם אזרחים הופתעו לגלות כי כרטיסי הטיסה שלהם לישראל בוטלו וכניסתם לארץ נאסרה.

"צריך היה להתמקד בחשודים המיידיים", הוסיפו הגורמים, "יש חשד שיד מכוונת אחראית לנפח את הרשימות של מנועי הכניסה לארץ, וגרמה לכך שבמקרים רבים אזרחים תמימים שלא היו מעורבים פוליטית או התכוונו להפר את הסדר בישראל, נעצרו עם הגיעם לארץ". לכן, ככל הנראה, נגרם הרבה יותר נזק מתועלת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת