אבו מאזן ידרוש מנתניהו: הקפא ההתנחלויות, הסכם לגבולות 1967

השבוע צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל איגרת מיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ובה שורה של דרישות - שהיענות להן תחזיר את הפלסטינים לשולחן המו"מ. לידי חדשות 2 באינטרנט הגיעה טיוטת האיגרת שתועבר לנתניהו, ובה מוצגות הדרישות: קבלת מדינה פלסטינית בגבולות 67', שחרור אסירים והפסקת ההתנחלויות

אבו מאזן ונתניהו. איגרת הדרישות (חדשות 2)

המהלך שיפיח רוח חיים במשא ומתן? באיגרת שיעביר יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לידיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא יציג ארבע דרישות מקדימות, שאם ישראל תיענה להן מוכנים הפלסטינים לשוב לשולחן הדיונים. כך עולה מפרטי טיוטת האיגרת שהגיעה לידי חדשות 2 באינטרנט.

באיגרת פונה אבו מאזן לנתניהו ומפציר בו לשוב למשא ומתן לאלתר. זאת, תוך סקירת התנהלות השיחות בין הצדדים בשנים האחרונות והדגשת הצורך להתמודד עם אתגרים פלסטיניים וישראליים מבית.

בסיומה של האיגרת, שתועבר לידי ראש הממשלה נתניהו כבר השבוע, קורא אבו מאזן ליישם מיידית את ארבעת דרישותיו. "על ישראל לקבל את פתרון שתי המדינות על בסיס גבולות 1967, עם חילופי שטחים", כותב אבו מאזן בדרישתו הראשונה וממשיך: "על ישראל להפסיק את כל פעילות ההתנחלויות, לרבות הבניה במזרח ירושלים".

הראיס יחזור לאו"ם?

הדרישה השלישית שמציב אבו מאזן: "יש לשחרר את כל האסירים הפלסטינים, לרבות אלו שנעצרו לפני סוף שנת 1994". והדרישה האחרונה: "לבטל את כל ההחלטות המנוגדות לסיכומים בין ישראל לאש"ף מאז שנת 2000". למרות הדרישות שמציב אבו מאזן באיגרת, הראיס לא מציב תנאים במידה וישראל לא תממש את דרישותיו.

לאחרונה דיווחו כלי תקשורת ערביים כי אבו מאזן שוקל לשוב ולחדש את הפנייה הפלסטינית למוסדות האו"ם בבקשה לקדם את דרישת הקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית ולזכות בהכרה רשמית של האומות המאוחדות, באם ישראל תדחה את הדרישות הפלסטיניות כפי שהן מופיעות באגרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת