ח"כ תירוש תוקפת את ההחלטה האמריקנית: "אי שחרור פולארד - נקמנות"

לאחר שארה"ב שללה הלילה את בקשת ישראל לשחרר את ג'ונתן פולארד, תוקפת ראש השדולה למענו ח"כ רונית תירוש את ההחלטה. "זו ארה"ב ששומרת על זכויות אדם?", תהתה, "גם אם יש יצר נקמנות - עברו הרבה שנים וצריך לשחררו"

בפעם המי יודע כמה, דחתה הלילה ארה"ב את בקשתה של ישראל לשחרר את המרגל הכלוא ג'ונתן פולארד. בדומה לסירובים הקודמים, לא נימקה ארה"ב את ההחלטה - לאכזבתם של אנשי השדולה לשחרור פולארד בישראל.

"המדינה לא עשתה מספיק במשך השנים", אמרה ח"כ רונית תירוש, ראש השדולה. "ראש הממשלה ביקש, ועתה עלינו דרג וביקשנו מפרס לפעול. היינו אופטימיים לגבי שחרורו הפעם מכיוון שמספר נסיבות חברו יחד: חג הפסח והפסחא, התמיכה הגדולה בקרב אנשי הקהילה היהודית, סנאטורים ובכירים לשעבר במערכת הביטחון האמריקנית".

תירוש מתחה ביקורת על החלטת ארה"ב שלא לשחררו, ועל העובדה כי עונשו של פולארד מעולם לא נקצב. "זו ארה"ב שתמוכת בזכויות אדם? איש לא יודע מתי, אם בכלל, ישוחרר פולארד", תקפה ח"כ תירוש, "היו כל כך הרבה מרגלים שפעלו ואין סיבה שהוא ימות בכלא. עברו שנים רבות מאז נתפס, ואין סיבה לשמר את יצר הנקמנות הזו".

"נהיה בקשר עם אסתר פולארד כדי לראות מה אפשר לעשות", סיכמה תירוש, "אובמה צריך את הקול היהודי ואנחנו נבחן מספר אפשרויות לפעולה: בין אם במישור הדיפלומטי או באמצעות ניצול סוגיות משפטיות". 

רוצים לקבל עדכוני חדשות שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסתר פולארד: אינני רוצה להפוך אלמנה

ביום ראשון האחרון נפגש נשיא המדינה שמעון פרס עם אשתו של פולארד ושמע ממנה דברים קשים על מצבה הנפשי. רעייתו של פולארד דורשת מהנשיא לבקש מאובמה לשחררו על סעיף "חנינה הומניטרית".

"אני פונה אליך כרעייתו של ג'ונתן פולארד - אינני רוצה להיות אלמנתו", אמרה אסתר פולארד לנשיא. "אין זמן שתמתין עד לפגישה שלך עם אובמה ביוני, יש לנו ימים ספורים. אני לא ישנה בלילות מפחד מהשיחה שתגיע ותבשר לי שוב על הידרדרות נוספת במצבו ", הוסיפה רעייתו של המרגל הכלוא. "כוחו הולך ואוזל. הוא לא יוכל לעבור עוד משבר ואני מבקשת שתפנה עוד היום לנשיא ארצות הברית בבקשה לשחרר את בעלי על בסיס הומניטרי".

במהלך הפגישה, פרצה אסתר פולארד מספר פעמים בבכי. "אני מבקשת שתפנה עוד היום לאובמה, זה יעשה את ההבדל בין חיים למוות - אם הוא עדיין בחיים", אמרה.