פרס באיגרת לאובמה: "שחרר את פולארד"

אחרי הפגישה המרגשת שערך עם רעיית המרגל הכלוא, פנה נשיא המדינה באופן רשמי לנשיא ארצות הברית בבקשה להעניק לג'ונתן פולארד חנינה הומניטרית ולשחרר אותו. הנשיא הדגיש בדבריו לאובמה את מצבו הבריאותי הקשה של פולארד ואת העובדה שריצה כבר 26 שנים בכלא האמריקני

ג'ונתן פולארד, ארכיון (חדשות 2)

אחרי פגישתו המרגשת של נשיא המדינה שמעון פרס עם אשתו של המרגל הכלוא ג'ונתן פולארד, נשיא המדינה פונה באופן רשמי לנשיא ארצות הברית ברק אובמה בבקשה לשחררו מהכלא. הנשיא פרס שיגר איגרת מיוחדת לנשיא ארצות הברית, שמחזיקה בפולארד מאז שנת 1987.

בפנייתו לאובמה, ביקש פרס מנשיא ארצות הברית לשקול בחיוב מתן חנינה לפולארד על רקע הומניטרי. באיגרת הודה הנשיא פרס לאובמה על יחסו החיובי ועל הידידות הרבה שממשלו מפגין כלפי מדינת ישראל, והדגיש בפניו את הדאגה הרבה שהעם בישראל ובני משפחתו של פולארד חשים לנוכח ההידרדרות במצבו הבריאותי.

הנשיא הדגיש בדבריו לאובמה כי לאור מצבו הבריאותי הקשה והעובדה שריצה כבר 26 שנים בכלא, הוא שב ומבקש ממנו כי ישקול בחיוב מתן חנינה לפולארד.

אסתר פולארד: אינני רוצה להפוך אלמנה

אתמול נפגש נשיא המדינה שמעון פרס עם אשתו של פולארד ושמע ממנה דברים קשים על מצבה הנפשי. רעייתו של פולארד דורשת מהנשיא לבקש מאובמה לשחררו על סעיף "חנינה הומניטרית".

"אני פונה אליך כרעייתו של ג'ונתן פולארד - אינני רוצה להיות אלמנתו", אמרה אסתר פולארד לנשיא. "אין זמן שתמתין עד לפגישה שלך עם אובמה ביוני, יש לנו ימים ספורים. אני לא ישנה בלילות מפחד מהשיחה שתגיע ותבשר לי שוב על הידרדרות נוספת במצבו ", הוסיפה רעייתו של המרגל הכלוא. "כוחו הולך ואוזל. הוא לא יוכל לעבור עוד משבר ואני מבקשת שתפנה עוד היום לנשיא ארצות הברית בבקשה לשחרר את בעלי על בסיס הומניטרי".

במהלך הפגישה, פרצה אסתר פולארד מספר פעמים בבכי. "אני מבקשת שתפנה עוד היום לאובמה, זה יעשה את ההבדל בין חיים למוות - אם הוא עדיין בחיים", אמרה.

רה"מ: "הגיע הזמן לשחרר את פולארד"

פרס נועד גם עם נציגי השדולה בכנסת למען שחרורו של המרגל הישראלי. יושבי הראש, חברי הכנסת אורי אריאל ורונית תירוש, דרשו מפרס להעלות את נושא שחרורו בפני נשיא ארה"ב ברק אובמה, אליו ייסע בקרוב הנשיא על מנת לקבל את מגן החירות האמריקני. השניים הגישו לפרס את מכתב הח"כים המיועד לנשיא אובמה בו נכתב כי "ג'ונתן פולארד מרצה קרוב ל-27 שנים בכלא, מתוכן שבע שנים בבידוד. הן הוא והן מדינת ישראל הביעו חרטה עמוקה על פעולותיו".

הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, קיבל היום את פניו של נשיא המדינה, שמעון פרס שהגיע לבקרו לרגל החג וביקש ממנו לפעול לשחרור ג'ונתן פולארד. "ברוך השם יש לך יחסים טובים עם הנשיא האמריקני אובמה", אמר הרב לנשיא. "המסכן, מצבו לא טוב, 27 שנה יושב בכלא - רחמנות".

במהלך הפגישה הבטיח פרס כי יעשה הכל כדי לשחררו. בסוף השבוע האחרון הובהל פולארד לבית החולים, לאחר שחלה הידרדרות במצבו הבריאותי. לדברי גורמים בוועד לשחרורו נשקפת סכנה ממשית לחייו.

בריאיון מיוחד לערוץ החדשות, אמר הרב יונה מצגר כי הוא נמצא בקשר עם אסתר פולארד. "התרשמתי כי היא חוששת לחיי בעלה", אמר הרב מצגר, שבהמשך מתח ביקורת על האמריקנים. "התרשמתי שהם לא מעניקים יחס הגון לאסירים שלהם", הוסיף.

הנשיא עם הרב עובדיה יוסף, אתמול (חדשות 2)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת