נתניהו נגד חתן פרס נובל גינטר גראס: "נבער ומביש"

חתן פרס נובל לספרות, הסופר הגרמני גינטר גראס, השווה בשיר שכתב בין ישראל לאירן ואמר כי ישראל מסכנת את השלום. הערב משיב לו ראש הממשלה במילים חריפות במיוחד: "השוואה מבישה שאומרת מעט על ישראל - והרבה על גראס, אדם שהסתיר את עברו באס.אס", אמר נתניהו. "יש לגנות את ההצהרות הנבערות והמבישות הללו"

נתניהו נגד גינטר גראס

ראש הממשלה נגד חתן פרס נובל לספרות: בנימין נתניהו מפרסם הערב התייחסות חריפה לדברי הגינוי הקשים שהשמיע אתמול הסופר הגרמני גינטר גראס ובהם קרא כי ישראל מסכנת את השלום והשווה אותה לאירן.

"ההשוואה המבישה שערך גראס בין ישראל לאירן, משטר המכחיש את השואה וקורא להשמדת ישראל, אומרת מעט מאוד על ישראל והרבה מאוד על מר גראס", כתב נתניהו בהודעתו. "זוהי אירן, לא ישראל, המהווה איום לשלום העולם וביטחונו, וזוהי אירן - ולא ישראל, המאיימת בהשמדה על מדינות אחרות".

"זוהי אירן, ולא ישראל, התומכת בארגוני טרור המשגרים טילים על אזרחים חפים מפשע", המשיך ראש הממשלה בהודעה. "זוהי אירן, ולא ישראל, שתומכת בטבח שעורך המשטר הסורי באזרחיו. אירן רוגמת נשים, תולה הומוסקסואלים ומדכאת באכזריות את עשרות מיליוני אזרחיה שלה".

"לגנות בחריפות את ההצהרות הנבערות"

"במשך שישה עשורים הסתיר גראס את עברו כחבר ב'וואפן אס.אס'", תקף נתניהו. "לכן, אין זו כנראה הפתעה שהוא מגדיר את המדינה היהודית היחידה כאיום הגדול ביותר לשלום העולם ומתנגד להצטיידותה באמצעים להגנה עצמית. אולם, אנשים הגונים בכל העולם צריכים לגנות בחריפות את ההצהרות הנבערות והמבישות הללו".

לאחרונה פרסם גראס שיר בשם "מה שצריך להיאמר", אשר עורר סערה וזעם רב בגרמניה ובישראל. בשיר הוא מבקר בחמורה את עמדתה של ישראל מול תוכנית הגרעין של אירן ומכה על חטא, על כך שלא תקף את ישראל קודם לכן.

"מדוע המתנתי עד לגיל המאוחר הזה, עם טיפת הדיו האחרונה שלי כדי לומר: המעצמה הגרעינית הישראלית מסכנת את שלום העולם השביר גם כך?", כתב גראס בפואמה. הסופר בן ה-84 ביקר גם את מדיניות ממשלת גרמניה, שמוכרת צוללות לישראל. בשירו קרא גראס ל"פיקוח צמוד ורצוף של הפוטנציאל שבגרעין הישראלי והאירני בעזרת גופים ששני הצדדים מאשרים".

רוצים לקבל עדכוני חדשות שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק