דיפלומט ישראלי חולץ מהפגנת ענק במרוקו

עשרות אלפים הפגינו אתמול מחוץ לבניין הפרלמנט בבירת מרוקו, נגד השתתפותו של הדיפלומט הישראלי דוד סרנגה בכנס שנערך במקום. כוחות הביטחון חששו שעם צאתו מהמבנה ההמון יתנפל עליו, ולכן הבריחו אותו מדלת צדדית - היישר לשדה התעופה, בעוד ההמונים שורפים את דגלי ישראל בחוץ

ביקורו של דיפלומט ישראלי אתמול במרוקו לרגל כנס רשמי, הבעיר אתמול את רבאט בירת מרוקו. עשרות אלפי בני אדם הפגינו מחוץ לבניין הפרלמנט ושרפו דגלי ישראל. לבסוף חולץ הדיפלומט דוד סרנגה מדלת צדדית והוברח לשדה התעופה.

את הסיפור פרסם הבוקר "ידיעות אחרונות". הכנס המדובר הוא המושב השמיני של אסיפת ה"יורו-מד", כנס שנתי המשותף למדינות אירופה ומדינות הים התיכון. סרנגה הוא ציר מטעם ישראל בפרלמנט האירופי בבריסל, והוא הוזמן לכנס על ידי המארגנים. אלא שעוד לפני הגעתו של הנציג הישראלי באסיפה למרוקו - הודיעה מפלגת השלטון האיסלאמית על החרמת הכנס בעקבות השתתפות הנציגות הישראלית.

לאחר מספר ימי הפגנות רגועות יותר וקריאות פוליטיות לגרש את הדיפלומט מאדמת מרוקו, הגיעה אתמול המחאה בבבירה רבאט לשיא: עשרות אלפים יצאו לרחובות, הניפו דגלי פלסטין ושרפו דגלי ישראל. כוחות גדולים של צבא ומשטרה מנעו את הסתערות המפגינים הזועמים לתוך הפרלמנט.

כשהסתיים הכנס, נותר סרנגה לבדו במקום - מחשש שההמון יתקוף אותו עם צאתו. כוחות הביטחון החליטו לחלצו כעבור מספר שעות דרך יציאה צדדית ותחת אבטחה כבדה. הדיפלומט היה אמור לחכות ללילה ולטוס בחזרה לבריסל שם הוא מוצב, אך העדיף לעלות על טיסה מוקדמת יותר לפריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת